Kentoya Lens 125 (2006)

Vlastník Juraj_kolacik
Vloženo 15.4.2019
Aktualizováno 26.8.2019

Tato moto sice nevypadá ze předu nic moc ale jinak se mi moc líbí. Je to moje první 125, předtím jsem měl jenom Jawu 50/23 mustang což je srdcovka :D všechny moje větší jízdy budu mít v aplikaci Riser(doporučuji) takže kdyby se někdo chtěl podívat tak nap

Motorka koupena od M. P. - Pán mi ze začátku připadal jako fajn chlap ale po tom co se s ním prodlužovala koupě o x týdnu a na konci ještě moto nebylo ťip ťop. Ale za tu cenu dobré.

Honda CBR 125R: Pokud bych chtěl nějakou v pořádku tak by byla dražší
Honda CBF 125: Cena

První dojmy - Včera (14.4.2019) jsem si ji vezl od pána domů. Bylo to asi něco kolem 40km. Ze začátku jsem byl strašně vystresovaný ale to bylo nejspíš tím že jsem předtím takovou motorku řídil jen v autoškole. Ten den bylo mokro a místy i pršelo takže jsem se bál aby mě na takovéto mě neznámé motorce neuklouzlo kolo v zatáčkách. Motorka jela moc hezky, během jízdy jsem s ní neměl žádné problémy a ke konci jsem si byl již dost jistý ale chce to čas.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci a ti kteří chtějí levně začít jezdit.

Doplňky na motorce - Kufr(Já ho osobně nevozím ale mám ho :D), síťka na helmu.

Tento stroj jsem si vybral hlavně kvůli nízké pořizovací a provozovací ceně. Postupně sem chci přidávat záznamy abych pomohl případným zájemcům o tuto moto :)

*Duben* (cca. 200km najeto)
Konečně začínám pořádně jezdit. Už mi zbývá jen kolem 300 km do konce zajíždění (1000 km) a pak už to budu moct zkoušet naplno :D
Zjistil jsem že mě ne moc dobře fungují blinkry. Teda spíše nefungují. El. startér také nefunguje ale s tím jsem počítal protože to mi pán od kterého jsem to koupil řekl. A mám podezření na žraní oleje ale to se postupně vytrácí takže snad to není pravda :D
Jinak moto se mi ovládá moc pěkně. Zatáčky se pořád učím klopit ale jinak už jsem se s ní moc dobře zžil. Vím co jak funguje a co potřebuje. Uvidíme jak to bude pokračovat dál.

Květen
Po několika menších projížďkách je tu zase o něco delší. "Denní tachometr" ukazuje asi 850 km. Olej nemizí. Spotřeba je taky ok jelikož jsem tankoval jen jednou a to 7 litrů a pořád to jede :D. Blinkry už fungují. Netuším jak. Všechno ostatní je cajk.

Červenec
Takže po celkem dlouhé době se opět hlásím. Nevím kolik jsem ujel ale bylo toho celkem dost. Měl jsem pár delších jízd (přes 100 km v kuse). S motorkou už se sžívám a už se na ní tolik neklepu jako ze začátku. Delší cesty jsou taky celkem příjemné když na sobě nemáte krosnu (ano jel jsem s tím :D) . Žádné problémy se neobjevily. Změkčila se mi přední brzda takže asi budu muset do servisu. Uvidíme kdy se tam dostanu.

Srpen
No tak tady to asi končí. Motorka se zadřela a pravděpodobný důvod je to že tam byla špatná pístní sada a moc se mi nechce investovat do nové. Totiž prý je tam potřeba udělat povrch z nějaké slitiny na tom pístu a válci aby to bylo v pořádku a to se pravděpodobně nestalo. Z pána vypadlo že vše co mi říkal se událo x let zpátky takže ani na to není záruka. A také že poté co to zadřel i on tak to stálo asi 3 000 kč což je dost málo...

BranoVFR
BranoVFR napsal 21.04.19 v 23:48 10b.

Dal som desať, lebo posobis veľmi dobre, tak zodpovedne a že ťa to moc baví. Tak prajem hodne krásnych Km a nech tá mašina dlho slúži

Podas
Podas napsal 15.04.19 v 22:17 10b.

dobře to děláš. Nemusíš mít ze začátku naleštěnou novou drahou. .Hlavně předvídej. Taky přeju hodně štastných km.

petr103
petr103 napsal 15.04.19 v 18:44 10b.

Přeji mnoho štastnych km. Muj kluk taky zacína, hlavne jezdite opatrne.