Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník Lubik2
Vloženo 12.4.2019
Aktualizováno 18.7.2020

Včelka Mája ,motorka pro každý den...?

První dojmy - Klidná síla co ale dovede zatáhnout. Pohodlný posez i pro vyšší postavy.

Motorku bych doporučil pro - Pro uzrálé jezdce s mozkem

Doplňky na motorce - Padací rám, zásuvku,motokufr ,

Scháněl jsem něco pohodlného,spolehlivého za rozumnou cenu,dal jsem na radu kamaráda který Fazera vlastní spoustu let má na něm najeto přes 120 tis. Km. Motorky jsou jeho koníček servisu je a stará se i o moje stroje.

Jsem vyšší postavy a už nejsem nejmladší takže zalehávačky už nejsou pro mně.Motorku používám denně při cestě do práce což je cca půl dálnice a půl cesty ucpanou Prahou a dení popojíždění na nákupy atd.

Fazer je spolehlivý i když o proti předchozí motorce Honda CBR 1100 blackbird přeci jen trochu náročnější na údržbu a na jezdce.

Přeci jen o proti Hondě požaduje od jezdce více soustředění na jízdu hlavně brzdy jelikož nemá dual sistem brzd nebo ABS. Tak musí jezdec lépe dávkovat brzdný účinek aby nešel do smyku a zkrotil motor z R1,ale brzdy fungují dobře jen to chce myslet.

Nemá žádné elektrické vychytávky ,vše je na jezdci.

A dále kontrolovat a mazat přívěru.

A Honda z toho roku už byla stříkačka takže, po startu žádné čekání než se srovnají karbece.

Jinak ale jsem z Fazerem spokojený s porovnáním cena, výkon, pohodlí i spotřeba není co řešit, doufám že najedeme mnoho km.

Ještě mám doma kapoty GT s těma by byla motorka celokapotovaná ,ale nevím jestli je mám na moto dát.

Motorky moc nestřídám svou Hondu CBR 1000 f nám již 17 let , takže mé srdce táhne spíše k Hondě.

Ale třeba mě Fazer přesvědčí zatím ho mám jako motorku na každý den.

Yjack
Yjack napsal 15.04.19 v 12:48 10b.

Budeš spokojený i dál. Je to vynikající motorka, mám ji už 9 let, je moje čtvrtá v pořadí a mám ji už nejdéle ze všech. Letos jsem ji chtěl za něco vyměnit a můj mechanik se mě zeptal za co, tak jsem mu to vyjmenoval a on mi akorát odpověděl, že utratím dost peněz, ale nějakého zásadního zlepšení dojmu z jízdy se nedočkám a že si jí mám nechat. Mimochodem závady 0, kromě mojí blbosti, že jsem si loni na zimu nenatankoval 100 okt benzín a ucpala se mi tryska karburátoru, asi nějakou biosložkou. Pohodlné sezení, zátah neskutečně silného čtyřválce i ve dvou, místo na nohy, výhody polokapotáže (nefouká), podle mě pořád přijatelný design. Prostě si udělal dobře.

Hříbek
Hříbek napsal 13.04.19 v 12:03 10b.

Je to neskutecnej univerzál pritom taková raketa

zdenda2
zdenda2 napsal 12.04.19 v 23:44 10b.

Krasavice...ať slouží