KTM 1290 Super Adventure (2017)

Vlastník IncredibleHulk
Vloženo 9.4.2019
Aktualizováno 20.5.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 50 záznamů

Brukev
Brukev napsal 26.09.21 v 06:31 10b.

Ahoj, Pecková recenze... jakožto nový majitel 1290 ky bych měl jeden dotaz ... přední plexi ... přijde mi ( mám cca 185 Cm ) ze fouká tak nějak na tělo a pod helmu ... vršek jsem po vzoru 1190 vyřešil deflectorem ale fouká spis odspodu .. nemáš s tím prosím nějakou zkušenost ? Děkuji Mirek

IncredibleHulk napsal 29.06.21 v 09:03

hynecek : Díky moc za radu, poptám se kdo v okolí umí svářet titan, je fakt, že určitě chci mít možnost to vrátit zpátky na nějakej červík. Pořád nevím jestli to není zbytečný rozmar, ještě jsem se nerozhodl...Jinak díky za slova chvály

hynecek
hynecek napsal 08.06.21 v 12:46 10b.

Ahoj ,
Krásná recenze fakt super , jen k tomu výfuku a odstranění tlumivek ( db killer ) stačí odvrtat nýty cca 6x opatrně sundat karbon koncovku , z boku jsou zavařeny tlumící vložky výfuku které je potřeba odvtat cca 8-10 vrtákem , po odvrtání pomocí dřevěné násady vyklepneš DB killer necháš na ně navařit matky k zpětnému uchycení do výfuku pro orig. stav ( jen pozor myslím že vložky jsou titanové ) nic méně po nastartování je opravdu znát změna , hlučný dunivý zvuk který v některých otáčkách je nepřijemný a rušivý .
Osobně bych to nedoporučoval . hodně štěstí a kolama dolů

Thorsteinar
Thorsteinar napsal 24.02.21 v 10:06 10b.

Perfektně napsaná recenze...Tak nějak stejně jsem to měl i já a ted už stojí v garáži...Kolama dolu..Ready to Race

MJBlack
MJBlack napsal 01.12.20 v 15:41 10b.

Ahoj,
moc pěkný čtení. Jé mám sice jen 990 - tku, ale jsem nadšenej i z ní. Samozřejmě hrníčky, vlajka do garáže a podobný blbynky jsou teď nutností a pro manželku snadná cesta jak mi udělat radost k narozeninám, nebo blížícím se Vánocům.
Tak ať ,,obluda" slouží k tvé spokojenosti a zase se někdy rozepiš

Raisik
Raisik napsal 21.09.20 v 18:18 10b.

Super recenze. Taky jsem si pořídil Advika .

FastMiki
FastMiki napsal 21.07.20 v 12:25 10b.

Ahoj, super recenze a skvělé čtení. Taky se na ni chystám, tak snad vše klapne jak má a už se těším až si ji taky projedu.

.Banán.
.Banán. napsal 16.06.20 v 07:37 10b.

zdendaiveta
zdendaiveta napsal 14.06.20 v 17:37 10b.

Ahoj, zdravím, Obludu" napsal jsi to skvěle jen tak dál. Chci si ji vyzkoušet a bojím se že mě osloví. A to bude průser. To nebudu moci spát a přemýšlet jak to udělat. Ahoj Zděnda

BigAl74
BigAl74 napsal 21.05.20 v 05:18 10b.

Krásná "Obluda" a vynikající recenze

Adarek
Adarek napsal 31.01.20 v 13:57 10b.

Moc krásně popsáno. Jsou to ale stroje, co ?

VlČek67
VlČek67 napsal 15.01.20 v 10:24 8b.

Ahoj, motorka je super a ty super píšeš, byla radost si přečíst Tvoje poznatky. Máme něco společného, mám novou Yamahu Tracer 900 GT 2019 a jak říká jeden můj kamarád, tak se nikdy nemá zkoušet cizí motorka, ale kamarád si chtěl vyzkoušet 3-hrnek Yamaha, tak jsme si na cca 150 km vyměnili motorky, já jel jeho Advíka a pohopil jsem proč je ta motorka o 100K dražší, Tracer je velmi dobrá motorka, ale Advik má něco ..., co bych chtěl, takže teď se to ve mě pere, koupit Advíka a poslat 7 měsíců starého Tracera s 10K km na tacháči do světa. Třeba si udělám druhé vánoce v lednu Napsal jsem Ti SZ, pokud budeš mít čas tak bych byl rád za odpověď. Přeju Ti pohodovy rok 2020 a hodně šťastných km na super mašině. V.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 09.12.19 v 15:00

Tak jsem si zase pěkně početl a jediné, co mě poněkud zaráží je to hledání neutrálu. Asi to bude kus od kusu, ale mě tam třeba na 1190 padá neutrál jak po másle, o poznání lépe než už mé předchozí Hondy VFR 1200X Crosstourer. Moje zkušenost je tedy spíš opačná. V každém případě to teď vypadá, že moje milovaná 1190 půjde ke kamarádovi a já se nakonec posunu na 1290S (kam také jinam, že?) Těším se jak malej Jarda a doufám, že se někdy třeba někde slezeme!

Míra1970
Míra1970 napsal 13.11.19 v 15:36

Dík moc za reakci.
Ty by jsi mohl být psycholog i spisovatel v jednom

IncredibleHulk napsal 12.11.19 v 22:44

Mimouchu, máš recht že v pořádnejch enduro holinách je to lepší, ale přímý srovnání, když skáču z KTM na Hondu to prostě nesnese. Jinak svoje S-ko na silničních pneu vytáhnu až zase na jaře. R-ko na drapákách je jiná káva, ale i tak bych se asi bál, že s tim někde plácnu. Každopádně tobě přeju hodně radosti i v prodloužený sezóně

Míro, děkuju za pochvalu. Tracer byl muj miláček, ostatně jako všechny moje motorky, ale tohle je jednoduše zase o krok dál a kupředu. Nech si ho tak dlouho, dokud neucejtíš, že je čas na změnu. Potom se vykašli na prachy, tabulkový hodnoty, pragmatický srovnání, poměry cena / výkon a poslechni svoje srdce. Já prostě po obludě toužil, byla to láska na prvni posez a kdyz nastal čas, tak jsem ji koupil. To když cejtíš, že ta motorka si celej ty, to ti žádná recenze ani tabulka neporadí. A na ten pocit nic nemá. Jinak abych alespoň trochu odpověděl, na co si se ptal, tak srovnání Tracer / Obluda : Obluda je líp zpracovaná, robustnější, promyšlenější v detailech i ergonomii. Spolujezdkyně si pochvaluje vyšší posez - líp vidí a sedlo co neklouže. Rychloupínací origo kufry jsou pecka, a to že při bočních poryvech větru přenáší hmotnost z jednoho na druhej taky Tracer nemá. U Tracera s kuframa jsem poznal odpor větru a "ztrátu" výkonu. U Obludy nepoznám nic. Dlouhodobě pohodlná cestovní rychlost byla u Tracera cca o 30km/h nižší než u KTM... Tak snad ti to bodlo, kdyby tě ještě něco zajímalo klidně piš

Míra1970
Míra1970 napsal 12.11.19 v 13:50 10b.

Skvělá recenze. Jsem v podobný situaci jako jsi byl ty . Mám doma Tracera 900 slušně vybavenýho na cestování. Dost často jezdím i se ženou. Přemýšlím o 1290 S už nějaký čas, ale pořád si nejsem jistý, jestli je fakt KTM o těch 200 000 Kč lepší než Tracer. Tracer je lehoučká moto, má výborný motor , je dobrá na cestování i na blbnutí , má sice horší podvozek a užitečné zatížení, ale KTM tam má ten reaktor a elektronickej podvozek. Nemáš prosím nějaký postřehy o výrazných rozdílech mezi těmito motorkami , protože za ten rozdíl v ceně bych měl ještě jednu motorku (třeba MT 07) na blbnutí. Co se týče pohodlí, cestování ve dvou nebo toho ježdění po zadním . Navíc nejsem žádný bidlo (179 cm). Dík Míra

mimouch
mimouch napsal 12.11.19 v 12:56 10b.

Hezký, je vidět, že jí máš fakt rád (tu motorku) Já mám verzi R a mám ji taky rád, je to neuvěřitelnej stroj. Jinak k hledání neutrálu - stačí si vzít tvrdý enduro boty a je po problému. Fakt! Když jedu jen kolem baráku v keckách, tak ho taky lovím jako poslední okurku z pětilitrový sklenice, ale jakmile si obuju pořádný boty, převodovka funguje přesně tak, jak má. A pro pravověrného KTM jezdce sezóna nekončí! Já to teď vytáhnul v neděli do 3°C a projel jsem se moc pěkně

Martinpolaris
Martinpolaris napsal 10.10.19 v 15:31 10b.

Tak teď jsem se vážně skoro počůral smíchy,pobavil se a zároveň načerpal nové,pro mne tak důležité informace. Vážně velká zábava číst tenhle článek .Měl by jsi psát do novin,minimálně.!
Tak abych nezapoměl " Fakt moc díky za takovou recenzi " Teď se asi jara nedočkám

Davcoun
Davcoun napsal 18.09.19 v 14:58 10b.

31081
31081 napsal 19.08.19 v 08:18 10b.

CZ175_1967
CZ175_1967 napsal 14.06.19 v 21:56 10b.

Parádní mašina i recenze. 10 bodů.

IncredibleHulk napsal 17.04.19 v 20:51

Díky moc všem za hodnocení a komentáře! Takové pozitivní reakce jsem snad ani nečekal - neblázněte! Dyť je to obluda obludná ! Ale vážně, díky všem. Těším se, že se budem potkávat na silnici, nebo na srazech... až bude víc zkušeností, tak zase napíšu pár řádků...

mildafleck
mildafleck napsal 16.04.19 v 07:49 10b.

Ať dělá radost

kityhawk
kityhawk napsal 14.04.19 v 12:59 10b.

Parádní stroj, do budoucna si ho chci také pořídit. Je fajn že ho můžu potkat u nás v Chomutově

JirkaFX
JirkaFX napsal 13.04.19 v 20:24 10b.

super popis chlape . Já se snad letos taky dočkám až prodám svou 1190 Adventure

Bonsai650
Bonsai650 napsal 13.04.19 v 13:43 10b.

Super opis a ta motka to je raketa!!!

nevo7
nevo7 napsal 13.04.19 v 10:13 10b.

Musím sa na nej odviezť, mám ju vytipovanú. Ale bojím sa tej spotreby /na turistiku stačí tak do 5 litrov/ a asi to bude žrať aj gumy dosť. Alternatívu mám ešte Tiger 800XRT.
Pekne napísané, nech slúži.

juryna007
juryna007 napsal 12.04.19 v 22:05 10b.

""""Až na motor – to je čirá onanie z horoucích pekel rukou od chilli papriček s kulema ve svěráku ohřívaného autogenem """

Chlape - ty jsi básník..!!

Přeju hodně ujetých kilometrů..!!

PavelMT
PavelMT napsal 12.04.19 v 15:21 10b.

Krásná mašinka, ať dělá jen radost!:)

White_Wolf_Garage
White_Wolf_Garage napsal 12.04.19 v 09:51 10b.

Rychta, ať dělá radost, reaktor jeden

P-T
P-T napsal 12.04.19 v 09:30

Zdar chlape, souhlas a velká gratulace.
Ať Vám s manželkou dělá jen radost.

killerrebel
killerrebel napsal 12.04.19 v 05:46 10b.

Zajímavé početní...

teadon
teadon napsal 12.04.19 v 04:38 10b.

Pinďo
Pinďo napsal 11.04.19 v 23:10 10b.

Taktiez poznam ten pocit. Ktm ma uplne dostala. Prajem vela zábavy

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 11.04.19 v 21:38 10b.

Parádní mašina a recenze se ti taky moc povedla! Málem jsem letos přesně takovou koupil, ale nakonec mě ta moje Kačena přesvědčila a nemám prostě to srdce jí opustit! Ať ti dělá i dál obrovskou radost a širokej úsměv ve tváři!

xstreetfighter
xstreetfighter napsal 11.04.19 v 20:33 10b.

Moc pěkná recenze.

technick
technick napsal 11.04.19 v 20:15 10b.

KTM zdar

O.X.H.
O.X.H. napsal 11.04.19 v 20:13 10b.

ariba
ariba napsal 11.04.19 v 18:55 10b.

cechradovan
cechradovan napsal 11.04.19 v 18:00

Je vidět nadšení - pěkný popis

Blueracing
Blueracing napsal 10.04.19 v 18:56 10b.

Je na ni krásné svezení, ten elektro podvozek udělá z každé okresky hladkou dálnici. Mnoho šťastných km.

biosák
biosák napsal 10.04.19 v 16:38 10b.

Pěkná koza

Padrino
Padrino napsal 10.04.19 v 14:54 10b.

Luxusní kousek, tiše závidím Akrapa,. chtěl jsem černou taky, nakonec jdem vzal T, kvůli té obří nádrži, jinak vše podepisuji, jak píšeš... a přesto, že jsem to vždycky odsuzoval, pomalu pokukuju po zbytečnostech KTM... Hodně radostných km v sedle Katˇuše

TomasRehak
TomasRehak napsal 10.04.19 v 11:09 10b.

No počkám si na recenzi až opadne nadšení a budeš mít jasnější mysl
Pomyslně za 9

DedeCZE
DedeCZE napsal 10.04.19 v 10:28 10b.

Krásná obluda ať slouží a zároveň zdravím dalšího motorkáře z Chomutova

zetor
zetor napsal 10.04.19 v 09:08 10b.

Pěkně napsaný...

dekel
dekel napsal 10.04.19 v 07:18 10b.

Velmi dobrý popis, zaujme a aj pobaví

Medy16
Medy16 napsal 09.04.19 v 20:39 10b.

Naprosto parádní recenze, hodně jsem se pobavil, a opravdu veliká gratulace Už se těším, až jí uvidím v práci naživo Hlavně ať slouží a dělá jen radost.. jinak jasná 10

mikimi
mikimi napsal 09.04.19 v 20:35 10b.

Chlape, je vidět, že je to láska na první, druhej, i jakejkoliv další pohled Je zajímavý jak v KTM parádně spojili hrubou sílu motoru se všema těma elektro fičůrama a udělali z toho motorku do každýho terénu i počasí. Klobouk dolů.

Jacubson
Jacubson napsal 09.04.19 v 17:48 10b.

Výborná recenze Hlavně ke konci jsem se hodně pobavil Zkoušel jsem SD 1290 GT , takže vím o čem je KTM. Užívej