Yamaha XSR 900 (2017)

Vlastník Efrax
Vloženo 5.4.2019
Aktualizováno 7.4.2023

Zabavná jakože retro Yamaraketa.

Yamaha V MAX: Stará vrána a skoro nesehnatelná, ale jednou si ji snad taky pořídím
Yamaha MT-01: Nebyla žádná v super stavu a je už starší
Honda CB 1000R: Krásná motorka, ale nakonec vyhrála Yamaha, protože 3V motor.

První dojmy - Jede to hodně, dobře ovladatelný a pořád se to chce zvedat na zadní. Zatím mám respekt , ale hodně mě to baví.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušenější jezdce, co se chtějí pobavit na okreskách.

Doplňky na motorce - Vyfuk Akrapovic
Origo mini plexi
Led blinkry Yamaha
Držáky a brašny Givi
Padáky Rutan

Virago mě už přestávalo bavit a přece jenom to je už skoro veterán, takže jsem víc opravoval, než jezdil. Taky jsem na něm pořád jen brousil stupačky. Chtěl jsem něco novýho nahatýho, nejlépe od Yamahy. XSR 900 byla láska na první pohled.
Líbí se mi ten jakože retro vzhled a přitom je to nabouchaný moderní trechnikou. Dojmy z motoru po těch pár projížďkách jsou super. Táhne pěkně od nízkých otáček a jak se dostane na 6000, tak je to mazec :) Zatím se seznamujeme, takže lítám opatrně ,po těch letech strávených na chopperu :) Vypadá to, že spolu budem dlouho a užijem si spoustu zábavy.

Zatím máme spolu prvních zhruba 500 jarních kilometrů a myslím, že sem vybral dobře. Je to super motorka na instantní radost kolem komína. Už se těším až bude zas trochu teplo a vyrazíme.

Update:
Po 3. sezonach jsem s motorkou porad hodne spokojenej a stale me bavi, menit zatim nehodlam. Poridil jsem si ladak od Akrapovice, zvuk je s tim dost lepsi :) Motorka je nejlepsi na okresky, na vyblbnuti, ale da se v pohode i cestovat.
Nejlepsi gumy za me diablo rosso 3, paradne drzi , daji se s tim krasne brousit stupacky, akorat mi vydrzi tak sezonu (kolem 5000).

Jediny co me na moto trochu stve je mala nadrz na 14 litru, s mojim stylem jizdy mi to zere tak 7+l /100km, takze benzinky jsou caste

Poruchy zatim zadne, jen pravidelna udrzba, najeto ma 29 000 km, z toho mojich je 15 000 km.

Samíc
Samíc napsal 08.04.23 v 09:29 10b.

jawatar
jawatar napsal 06.12.21 v 09:53 10b.

Každý,kdo jezdí na strojích ala VIRAGO(velké,těžké,bez výkonu),by se měl projet na něčem takovém.
Potom by zjistil,že svět motorek je úplně někde jinde.Tohle je čirá zábava!!!

bruttopyr
bruttopyr napsal 03.08.21 v 22:16 10b.

XSR dělá jen radost!
A pokud jsi přesedlal z Viraga, tak věřím, že zažíváš zatáčkovou nirvánu!

Efrax
Efrax napsal 13.04.19 v 00:44

Diky za hodnocení. Jednoustopou sleduju, jeho recenze byla jednim z důvodu koupě :)

marafzs600
marafzs600 napsal 12.04.19 v 08:00 10b.

Ač jsem spíš na ,,retro'' tak tohle se mi líbí. Ale asi bych se na tom ,,nezklidnil''