SWM Silver Vase 440 (2019)

Vlastník Rajce2
Vloženo 1.4.2019
Aktualizováno 3.10.2020

Vloženo: 21.05.2019, Uskutečněno: 16.05.2019, Stav tachometru: 1020 km, Zhlédnuto: 71x

Někdy bych se z těch mých "zábavných" příběhů obrátil naruby, utrhl si nohu a kopl se do prdele. Aneb jak jsem dojel na garančku, ale zpátky už ne.
Po cestě k prodejci se během běžné jízdy (cca 110 km/h) na dálnici ozval zvuk, jakoby zespodu vlétl kámen a práskl do krytu motoru, avšak pocitově jsem vnímal, že něco zatahalo za řetěz. Jelikož jsem před týden konečně identifikoval "chrastící" zvuk jako občasný kontakt řetězu s plechovým krytem, napadlo mě, že tentokrát možná už kryt povolil a řetěz ho kus utrhnul. Občasný kontakt řetězu s krytem jsem předtím neřešil, jelikož jsem měl ještě před garančkou a nechtěl jsem kvůli zbytečnému zásahu přijít o záruku (všude na šroubech byly od prodejce značky fixem). Ale zpět k situaci - hned jsem začal sjíždět k odstavnému pruhu, ale motorka už nevykazovala žádný problémy a ani několik kontrolních pohledů žádný problém neodhalilo. Opravdu nerad bych stál na dálnici s motorkou, když navigace ukazuje 15 minut do cíle a tak radši jedu dál. Když už mám obchod na dohled, tak se motor trošku zacuká a když zastavím, tak s hrůzou zjišťuju, že mám celý zadní kolo od oleje a další stále trošku vytéká pod motorku. Běžim za prodejcem a ukazuju mu, co se děje, on celkem chladně koukne na stroj a jde zase do obchodu. Moje španělština je bohužel stále nedostatečná na to, abych ho seřval jak malýho psa a tak jen nechápavě stojim a čumim. Po chvilce dohadování přes překladač začínám chápat, že dneska se nikdo mojí motorkou zabývat nehodlá (i když jsem byl objednán na garančku a s ní spojený servis), týpek mi ukazuje, kam můžu jít na vlak a tím to pro něj končí. Přemýšlím, zda mu rozbít držku nebo zapálit obchod, ale sám vím, že násilí tady (zatím) nepomůže. Ještě jdu udělat pár fotek a videí motorky pro pozdější rozbor, přičemž vidím, že zmizel gumový kryt kyvky a kus ho ještě visí u řetězu...ale že by takový kousek gumy dokázal udělat takovýhle nepořádek? Nevim, nezdá se mi to.
Když přeskočím popis následného boje se španělsky hovořící Generali a hodinové čekání na silnici před obchodem, tak mě nakonec domů odváží asistenčka, jejíž nadstandardní služby jsem si naštěstí nedávno prozřetelně přikoupil.
Tímto nechci (zatím) dělat značce SWM negativní reklamu, ještě pořád nevím nic, ale podělit jsem se "musel".
Pokud máte někdo podobnou zkušenost s novým strojem, napište jak jste to nakonec vyřešili (oprava/výměna mota/vrácení peněz).

Dovětek: No jo, takže strategie, že koupím nový stroj a nebudu muset alespoň 2 roky nic řešit, zatím moc nevychází a stejně tak myšlenka, že si konečně zas nechám nějakou motorku déle, než 1 sezónu.

Rajce2 (26) napsal 03.07.2019 v 19:43

Dneska jsem si jí přesně po 7 týdnech převzal. Všichni v tom obchodě (a servisu zároveň) jsou neskuteční šmejdi, že kdyby se motorka ještě někdy během záruční doby nedejbože rozbila, tak to k nim nedám ani za zlatý prase.
7 týdnů keců, výmluv, urážení, nezvedání telefonů. Věci se shodou okolností daly do pohybu poté, co jsem kontaktoval přímo SWM a pak Španělskýho dealera, nikdo z nich nechápal, proč by mělo objednání 2 dílů trvat takovou dobu, obvykle prý vše dodají do týdne.
Asi nepřekvapí, že guma pod řetěz ještě ani dneska na motorce nebyla...že prý přijde zítra...to už jsem slyšel tolikrát, že jsem jim (já blbec) zaplatit za onu garačku a odjel pryč s tim,že gumu vyzvednu někdy po cestě (a možná jim omylem nabourám autem do obchodu ).

Matess727x (21) napsal 29.06.2019 v 23:05

Tyjo,...už to nějak,...a jak dopadlo?

Rajce2 (26) napsal 15.06.2019 v 12:44

Spíš bych řekl, že Jawa zkopírovala současnej trend scramblerů (např. můj stroj byl představen už někdy v roce 2015). Jestli bude Jawa lepší nebo horší ,než ti ostatní nevím. Bavíme-li se o cenový kategorii cca 4-6k €,tak asi všichni používaj skoro stejný (převzatý) technologie a ani designově moc nikdo nevyčuhuje. Jediný na pohled znatelný rozdíl jsem zaznamenal, že Jawa měla u toho ukázkovýho modelu vzadu buben.
Já teď čekám na výměnu simerinku, kterej to asi schytal při roztržení krytu řetězu a pak budu snad zas jezdit, testovat i cestovat

Targus (430) napsal 14.06.2019 v 22:43

Příteli,

vidím dobře, že tvé luxusní moto (vzhledově se mi opravdu líbí, o tom žádná) je klonem týnecké Jawy z Čajny?
Já jen tak, že bych o něčem takovém uvažoval, páč můj dvoutakt mne už celkem sejří. Být zarytým Jawistou není špatné, ale celá kráva do polívky je taky moc, jak se říká.

• Týdenní výlet

Máme za sebou s SWM týdenní trip, kterej jsme si oba vééélmi užili. Konečně můžu říct, že se nic nepos*alo (teda až na drobnost ohledně tachometru, ale o tom někdy jindy) a všechno bylo podřízeno cíli "prostě jet a užíva

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.10.2019
    Uskutečněno: 29.10.2019
  • Už zase skáče přes kaluže

Po neuvěřitelných SEDMI TÝDNECH čekání, zoufání, volání, navštěvování, uvažování o vraždě či sebevraždě...mám kočenu zase doma. Komunikace s SWM - pohoda, se Španělským dealerem - pohoda, s prodejcem - "nemám, čekám, n

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.07.2019
    Uskutečněno: 03.07.2019
  • Zajíždění pokračuje

Počasí nám zatím moc nepřeje, takže svůj záběhový plán plním na slabých 30%, jelikož touto dobou jsem chtěl mít za sebou servisní prohlídku po 1000 km. Dole najdete první obrazovo-zvukový záznam. Nabité poznatky:

Vloženo: 24.04.2019
    Uskutečněno: 24.04.2019