Yamaha FJR 1300 (2001)

Vlastník lugerCZ
Vloženo 31.3.2019
Aktualizováno 1.4.2019

Svižný koráb - ale ne až tak obrovský, tak to má být.

BMW R 1200 RT: 2 válce, cena včetně cen za servisy.

První dojmy - První testovací jízda u prodejce mě překvapila ještě v obci v první zatáčce - je to pořádná hmota. Cesta od prodejce do garáže v délce cca 100Km částečně za tmy, mě utvrdila o správném rozhodnutí jít cestou FJR.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, u kterých vítězí rozum než emoce.

Doplňky na motorce - Turistické plexi, prošívané měkké sedlo, 12V zásuvka a zadní horní kufr s opěradlem zn. GIVI a originální boční kufry.

S ženou jsme se rozhodli po roce a půl měsíční pauze o koupi pohodlného cestovního stroje - přeci jenom nám už není dvacet. Informace ze servisů, že servisují FJR s motory nalítány 160, 200 tisíc Km - není žádný problém, podtrhlo rozhodnutí o výběru FJR.
Motocykl má nalítáno 47.500Km, ověřil jsem na www.kontrolatachometru.cz - OK. Další a zatím poslední cesta vedla na STK k evidenční kontrole. Překvapil mě postup technika - myslel jsem si, že jde pouze o kontrolu čísel motoru a rámu, ale podrobná prohlídka motocyklu od předního k zadnímu kolu včetně podvozku s verdiktem, že se jedná v takovém stáří o opravdu pěkný motocykl, mě s úlevou a s úsměvěm na tváři technik velmi, velmi potěšil.
Při jízdě v chladnějším počasí jsem uvítal topení na kolena - v létě to bude také hodně zajímavé Motocykl dokáže letět, což není náš cíl, ale když je potřeba vozidla na dálnici "zastavit", stačí otočit více heftem. Má žena při jízdě zhodnotila svůj posez se slovy "je to mnohem lepší než jízda na Pegině, dám jí jméno Beruška" - a tak Yamaha dostane samolepky Berušky a samozřejmě VR46.
Čeká mě ještě prohlídka v servisu u známého včetně výměny olejů v motoru a kardanu.

Jirka_CV
Jirka_CV napsal 04.04.20 v 00:59 10b.

V černé vypadá fakt dobře.
Třeba se někde potkáme... Jsme z Mostu a přes Teplice jezdím docela často.

Nepouzivam_nick
Nepouzivam_nick napsal 02.04.19 v 22:48 8b.

Ahoj, pěkná volba. Příjemný a silný cesťák s kardanem. Teď už si jen přát, aby silnice v ČR se priblížily západu. Hodně šťastných km!

Normik
Normik napsal 02.04.19 v 11:00 10b.

Pěkná