Triumph Tiger 955i (2002)

Vlastník Ondra666
Vloženo 28.3.2019
Aktualizováno 1.2.2023

Takže po dlouhém roce bez motorky jsem se konečně dočkal. Tigříka jsem si vysnil mnohem dříve a to hlavně kvůli jízdním vlastnostem a pohodlí, ale velkou roli hrála i pořizovací cena která litrová motorka se pohybuje od 60 000 Kč

První dojmy - První dojmy? Dobrá otázka, motorka je obrovská i dost těžka ale perfektně sedí v ruce. Po prvních pár kilometrech jsem hned musel zvednout sedačku do maximální výšky s mými 193 cm mě docela boleli kolena ale ted je to super. Ještě si trochu pohrát s větrným deflektorem a už ani moc nefouká překvapilo mě jak je živý a to i ve dvou.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co již mají zkušenosti s velkou motorkou

Doplňky na motorce - Vyšší plexi+ větrný deflektor, vyhřívané rukojeti, padací rám, přídavné světlomety,tuningové páčky a stupačky, posilovač spojky, 3x kufr Kappa, přimazávání řetězu

Takže po dvou víkendech mám prvních 300Km a to hlavně ve dvou. Motorka SUPER!!! Jen bych vytkl pár drobností měkčí tlumiče při brždění se dost potápí, ale je to o zvyku. Dále bych vytkl horší nástup brzdné síly, ale přikládám to k tomu že tam jsou tuningové páčky které jsem musel upravovat aby to vše fungovalo nějak rozumě (kdyby ty páčky nebyli vůbec by mi to nevadilo. Nechce se mi dávat 1200 Kč za originální za kus). Tuningové stupačky musím vyměnit z důvodu velikosti a tím i nepohodlí. Spotřebu zatím soudit nemohu ale podle nájezdu co mám a ukazatele paliva odhaduji cca na 5L. Ani přítelkyně si nestěžuje na nepohodlí krom stupaček, což je super. Už se oba nemůžeme dočkat až v červnu odjedeme na dovolenou .

Takže nějaké doplnění po dobu co vlastním Tigera což bude letos již 4 sezonuu tak se je směju ano není to nejmladší stroj už, ale spolehlivý parťák který doveze kamkoli. Má své mouchy ale to každý stroj. Podstatné je to že se nebojí jak stovky a stovky km s bagaži po silnici tak stovky km v přiměřeném terénu.
Za ty roky co ho vlastním nebyl jediný problém pouze jsem měnil rozvody,spojku na 54 000km a taky brzdové destičky ( spotřební materiál)

Jak jsem tvrdil po koupi je to úžasný pohodlný a jedinečný stroj toto tvrzení stále trvá už abych mohl začít chystat další úpravy na cestování jako je držák GPS (inspirace by se hodila) nebo 12v zásuvku a ukazatel dobíjení.

Ondra666
Ondra666 napsal 29.03.19 v 07:40

Díky doufám že bude a dlouho

Milan1963
Milan1963 napsal 29.03.19 v 01:25 10b.

Osvědčená motorka, at¨ti dělá radost.