Kawasaki Versys 650 (2018)

Vlastník Orsa
Vloženo 28.3.2019
Aktualizováno 13.8.2019

Po nezaviněné nehodě s mím milovaným Transalpem XL 700V pořízeného v roce 2016, kterému po nehodě dala pojišťovna status totální škoda (pan mi nedal přednost zprava a narazil jsem mu do boku auta v cca 40km/h) bylo načase se podívat po něčem novém.

Motorka koupena od FIRMA:Lukáš Burda DIRTBIKES (Opava-Předm - velmi dobrá domluva, sleva na doplňky, rychlé jednání, rozhodně doporučuji

Suzuki DL 650 V-Strom: Lepší základní výbava ve verzi XT, prostě novější model vydaný v roce 2017, servisní intervaly 12 000 km, bonusy při koupy
Honda NC 750X: Hrozné sedlo, foukalo, velmi příjemná spotřeba, cena, spolehlivost, servisní intervaly po 12 000 Km, zas tak špatně nevypadala a jela celkem dobře, bonusy při koupi
Honda XL 700V Transalp: můj stroj před kawou, výborný stroj, nesmrtelný motor, spolehlivost, spotřeba, parádní zvuk, kdyby se nestala nehoda, mám ho ještě řadu let
Triumph Tiger 800 XC: Velmi se mi líbí, třívál, bohužel o nějakých 100 000 Kč dražší než zmiňované modely. Čeká na mě někdy v budoucnu po škole

První dojmy - krásný desing, zelenaa, výborný projev motoru hlavně ve vyšších otáčkách, nejvíce pohodlná ze všech porovnaných modelů, nejlepší ochrana před větrem. Spotřeba o malinko vyšší než konkurenti, avšak nekupuji motorku podle spotřeby. Do zatáček jde sama, výborně ovladatelná, možnost nastavení přepětí zadní pružiny. Nemá třeba kontrolu trakce jako XC nebo Strom, ale tu jsem neměl ani na alpikovi a dokázal jsem bez toho žít.

Doplňky na motorce - 12V zásuvku
vyhřívané rukojeti Oxford
držák na telefon
držák zadního kufry
kufr Givi V47 Monokey (je to úplně ten samí, co prodává Kawasaki jako originální, jen vyměnili tři díly a hodili to za nějak 16 000 komplet), mně to vyšlo na nějakých 5 000 po slevě od pana Burdy komplet. Můžete si dokoupit zmiňované díly za nějaké dokupy 3 000 a jen si je přemontovat.
Chystané doplňky:
gripy
padací rám

Průměrná spotřeba - 4.17333 l/100km

Motorku jsem tedy po usilovném pracovním vytížení o prázdninách před začátkem školy pořídil v podzimním doprodeji za 199 990 Kč, od pana Lukáše Burdy (Dirtbikes). Na motorku jsem si při koupi dokoupil pár základních doplňků.
Úkol do konce roku byl jasný, najet alespoň 1000 Km a zajetí motorky.
Motorku jsem poctivě zajížděl podle instrukcí od prodejce a manuálu, bylo to občas utrpení, ale to se musí vydržet.
V březnu roku 2019 jsem udělal na motorce první garanční servis, najeto jsem měl 1145 km, no začátkem roku bylo krásně, tak jsem neodolal a trochu přešvihl kilometry.
První servis proveden v místě mého studentského bydliště v autorizovaném servisu Asko v Brně v Modřicích za cca 2100,-
Motorku mám tedy připravenou na sezonu a průběžně budu doplňovat info a + -.

kytas
kytas napsal 31.03.19 v 23:23 10b.

Hezky pěkně Orsy 10b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.03.19 v 19:15 10b.

Moooc pěkná barevná kombinace
Měl jsem jí pujčenou na testovačku a fakt to upaluje ...
Akorát mě mravenčilo ve stupačkách
10b

Hunyady
Hunyady napsal 28.03.19 v 17:06 10b.

Moc pěkná, zvlášť v klasické Kawa zelené. Ať Ti dělá radost .
A máš pravdu, mám NC750X a spokojenost se vším, kromě sedla.

vopák
vopák napsal 28.03.19 v 16:53 10b.

Libovka tenhle versys..užívejte

kaencz
kaencz napsal 28.03.19 v 16:04 10b.

krásný stroj