Yamaha Majesty 250 (2000)

Vlastník Motorista82
Vloženo 26.3.2019
Aktualizováno 27.3.2019

I po 19 letech krásny skútr, který mě pohodlně a levně doveze kam potřebuji

Motorka koupena od postak1 (Radonice)

První dojmy - Majesty jsem vyloženě sháněl. Obsah 250 mi přijde optimální a pověst těchto strojů mě přesvědčila. Motor slušně táhne. Maximálka 120. 110 v pohodě udržitelných a to i do prudkého dlouhého kopce, což mě mile překvapilo (Bukovák u Kocurova). Optimální rychlost je do stovky, to se jedede na ťuk plynu. Je poměrně lehký a pohodlný. Vytknul bych absenci kontrolky dobíjení a mazání, nízké plexi...

Měl jsem dva roky čínskou 125, Svezl se na kymco grand dink 250 a xsiting 500, který shodou okolností kdysi vlastnil kamarád, od kterého jsem koupil Majesty. Byl první majitel v ČR, dovoz z Itálie kde na něm drandila nějaká ženská. Tachometrově 23500, velice hezký a zachovalý.
Než jsem vyjel druhou nádrž, odešel regulátor dobíjení, ten jsem použil z gpz 500. Koupená nová baterie,se kterou je docela problém. Většina výrobců nabízí YT7B-BS který je podle nich do tohoto modelu, avšak se nesmí pokládat i přes to, že jinak než na ležato dát nejde. Zjišťoval jsem co a jak. Prý se baterie běžně používají a tak mi tam leží Varta které uvádějí maximální náklon 45 stupňů. Zatím bez problémů. U Yusy co tam byla výrobce uvádí stupňů 30 a nic z ní neunikalo.
Spotřeba 4 litry, což mi přijde dost. Zatím je ale zima, tak se to snad zlepší.
Absenci kontrolky dobíjení se chystám nahradit moto usbnabíječkou mobilu s voltmetrem, ještě nepřišla.

postak1
postak1 napsal 01.04.19 v 17:53 10b.

Tak at Ti slouží mnoho km. bez poruch