renocar_unor

Suzuki DL 650 V-Strom (2019)

Vlastník jiřus69
Vloženo 24.3.2019
Aktualizováno 28.11.2023

Vloženo: 03.08.2019, Uskutečněno: 14.07.2019, Stav tachometru: 5150 km, Zhlédnuto: 7x

Přestože nejsem pověrčivý, tak jsem nějak tušil, že sobota 13.7. nebude pro začátek moto-dovolené nijak ideální. Již týden dopředu jsem sledoval všechny možné servery s počasím a ty se vzácně shodovaly v tom, že v sobotu bude procházet přes území Česka, Německa, Rakouska i Itálie fronta s vysokou intenzitou srážek. Prostě hodnoty Teplota, Tlak, Rosný bod nebyly takové, abych mohl říct: "Lepší počasí jsme si nemohli ani přát".

Přestože jsem se dlouho těšil na všechny průsmyky v Dolomitech, které jsem měl v plánu projet, začal jsem zvažovat, jestli skutečně vyjet a jet 620 km v dešti a pak trávit (podle předpovědi) dalších 5 dní v dešti v Dolomitech (bez dalšího možného pěkného jezdění). Na druhou stranu počasí i předpovědi (a zvláště v horách) se mění velmi rychle a tak jsem se mentálně připravil na dlouhý přesun na motorce v dešti. Vyjížděl jsem ráno a přestože ještě nepršelo, věděl jsem, že to přijde a tak jsem se rovnou navlékl do nepromoku. Po 30 km jízdy to začalo jemným deštíkem a po překročení hranic do Německa jsem pak již trávil dalších 5 hodin v hustém dešti, valící se vodou po silnicích i dálnicích a utěšoval se tím, že to vyjde a vynahradím si to v Dolomitech. Za Innsbruckem přestalo pršet, občas se ukázalo i sluníčko a to byla předzvěst toho, že za tento výkon v dešti budu možná odměněn během dalších dnů. Do místa ubytování jsem dorazil po 8 hodinách jízdy a přestože byly ještě na obloze mraky, druhý den už mělo být pěkně - dokonce slunečno. A bylo. V Dolomitech kousek nad Arabbou jsem byl 5 dní a byl jsem rád, že jsem se nenechal odradit počáteční předpovědí o špatném počasí. Další dny byly bez deště, sluníčko a příjemné teploty na jezdění i turistiku. Projel jsem celkem 8 průsmyků a bylo to super. Celkem najeto 1 650 km. Prostě "kdo hledí na mraky, nebude sklízet"

StB (24) napsal 18.09.2019 v 15:15

Super, jel jsem tudy 14.dni před tebou a nádhera. Příští rok znovu

bosik (3) napsal 14.08.2019 v 12:32

Krásný fotky, jel jsem stejny sedla týden předtím a počasí až na Stelvio vyšlo na jedničku, chytlo mě to až u gardy i s kroupama :D

hofi01 (12) napsal 05.08.2019 v 19:02

Moc pěkný, ty hory jsou prostě nejvíc a přesně jak říkáš, když mám volno a plán, tak jedu.. bez ohledu na počasí.. ono je většinou všechno jinak, než slibují rosničky

31081 (664) napsal 05.08.2019 v 07:53

Samíc (8) napsal 03.08.2019 v 16:23

Pěkný a suprově vymazlený fotky
Nádhera

Guga (70) napsal 03.08.2019 v 14:00