Royal Enfield Continental GT (2016)

Vlastník Alceste
Vloženo 23.3.2019
Aktualizováno 4.6.2020

Chtěl jsem retro motorku na kterých jezdíval můj otec za mladých let (jen on měl BSA) a mám co jsem si přál. Není to závoďák, ale tolik emocí jsem na jiné motorce nezažil :D

Motorka koupena od Scheiter&Gross Zweiradtechnik Annaberg - Velmi vstřícní a sympatičtí lidé, se kterými byla radost se domlouvat, pracovat a jednat

První dojmy - Sednu na ni, prohlížím si nádrž jak kdyby to byl krásný hrudník mladé slečny, kochám se pohledem na klasické budíky a cítím jeji váhu, má 182 kg. Pak otočím klíčkem a řeknu si, že zkusím nakopávačku .. na první pokus nic, motor je studený. Druhý, už skoro, ještě trošku .. Třetí a pěkně se zavrní a já vím že ona je ta pravá :D

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka, který ví co chce. Není to žádný závoďák, cesťák ani moderní retro jako Triumph Thruxton. Je to motorka ze starých časů, která je nově vyrobená. Nehraje si na nic, chyby moc neodpoustí a přesto každá jízda je nezapomenutelný zážitek se spousty emocí, která vykouzlí usměv na rtech všem, kteří se nikam nehrnou, nechvátají a chtějí si užít jízdu.

Doplňky na motorce - Vyměnil jsem výfuky, protože ty velká monstra z výroby prostě musela pryč. Vzal jsem výfuk ze starého Harleye mého kamaráda, udělali redukci v práci a pěkně to řve :D

Jelikož jsem zatím najel něco málo přes 600 km, nedovolím si psát žádné dlouhé vyprávění. Až bude nalítáno kolem 4 - 5000 km bude zde z mé strany slušná dokumentace pro zájemce o podobný stroj ;o)

sedlson
sedlson napsal 08.02.20 v 07:45 10b.

Parádní stroj času, RE mě zajímá, bude to pocitově podobné MG, těším se na tvoji recenzi

chevyr
chevyr napsal 30.03.19 v 12:48 10b.

fiato
fiato napsal 30.03.19 v 10:24 10b.

Krasna motorka, jasnejch 10b!

dekel
dekel napsal 25.03.19 v 12:33 10b.

nádherná motorka

Alceste