renocar_unor

Vloženo 23.3.2019
Aktualizováno 21.1.2021

Spolehlivý motor z Yamahy DT, super brzdy, ok podvozek

Yamaha DT 125 R: důvod neuveden

První dojmy - Na první dojem byla dost silná a tahala za ruce, ale už jsem si zvykl.

Motorku bych doporučil pro - Pro 16ti leté, kteří se nechtějí nudit na 4t a zároveň to chtějí uživit.

Doplňky na motorce - Blastry, KTM EXC facelift, Potah sedla KTM, Redbull polep, kryt kolene Polisport, nakopávací segment, LED blinkry,

Koupena 21.2. 2019
23.3. 2019
Sháněl jsem něco do lesa i na silnici 50/50. Nechtěl jsem 4t vysavač, chtěl jsem aby mě to bavilo. Zároveň jsem nechtěl ostré enduro, kde jsou krátké servisní intervaly po pár mth. Proto jsem se díval po DT 125.

Nakonec se našla LC2, které se skoro nedají sehnat a už vůbec ne v takovém stavu, tak jsem ji vzal.
Motorka měla při koupi 8900km najeto. Je plně bez restrikcí. Výfuk je origo KTM, ale jinak jede jako DT s laďákem. Přívěra je naladěná do vrchu. Podvozek je měkký, ale pro začátky bohatě postačí. Brzdy hodně ostrý.
Výkon odhadem 19-20kw chtělo by to vzít na brzdu :D . Maximálka 120km/h.
Oilmaster mám zapojený a funkční.
14.5.
Zatím najeto cca do 2000km od koupi, ale nevím přesně. Přestal fungovat tachometr (náhon off).
Jinak se zatím dělalo gufero pod zapalováním ( chcal tam benzín ). Po opravě se zlepšil volnoběh a asi i výkon trochu. Dál se dělala řetězovka D.I.D.
Na silnici je převod 13/45 dost silnej a každej kopec se dá jet i na 6tku. Nejspíš rychlejší převod dávat nebudu kvůli tomu, že jezdím i v lese.
0-100 první pokus 9sec. a maximálka 120.
8.6.
Najeto přes 11000 na tachometru. Jezdíme výlety ještě s CB500 a skoro každý víkend jeden trip zatím max. nějakých 180km za odpoledne. 2takt drží zatím i při cestování. Cestovní rychlost tak 80-100km/h.
28.8. Najeto přes 17000 na tachometru. Byl jsem s ní 400km daleko na dovolené na Balatonu. Jediná porucha odešly uhlíky ve startéru. Jinak jsem dojel uplně v pohodě vše funguje jak má. Cestovní rychlost 80-90. Spotřeba 3,1 / 100. Olej 1 / 1000.
Dělalo se těsnění pod hlavou, víc jsem na motor nechytal.
10.10.
Stále jede stejně, aktuální nájezd 20000. Furt jí dávám do plna a v pohodě, chystá se G.O. na zimu.
16.12.
GO v plném proudu, motor rozebrán, potvrdilo se vše co jsem očekával, motor byl původní, první píst atd. Klika + válec na opravě u pana Padalíka. Zbytek motoru nachystán a čeká se až to přijde a budu moct složit motor. Dále se dělá řetězovka, brzdy, centrování kola, repas vidlic (gufera, stírací kroužky, futra), polepy, facelift a pár dalších doplňků.
Jinak nájezd 21000 při GO, motor by asi najel ještě dvojnásobek ale dělám to preventivně.
Předpokládané dokončení cca. půlka ledna když to půjde dobře.
2020:
23.3.
Po GO najeto 2000km, jediné problémy zatím byly opět s těsněním pod hlavou, aktuálně je na něm 350km najeto a drží. Motorka jede nádherně.
Nejdelší trip letos zatím 180km a vše v pohodě. Vše uděláno a motorka připravena na sezónu.
19.8.
Najeto cca 10000km od GO. Nedojel jsem pouze jednou skrz defekt, motorově vše šlape dobře, opravoval jsem těsnění pod hlavou, dal jsem papírové od Oulehly a funguje dobře. Dál jsem řešil špatný volnoběh, příčina byla prasklá příruba karbecu. Teď drží krásně volnoběh a chytá na první kop bez sytiče.

2021:
21.1.
Najeto okolo 35000 - 14000 od GO, bez zásahu do motoru stále šlape krásně.
Byl jsem s ní v září v Polsku 350km jednodenní výlet a bez jediné poruchy.
Výhledově potřeba pouze přetěsnit vidlice a je připraveno na sezónu.

Derbi80
Derbi80 napsal 22.11.23 v 22:37 10b.

Dobrý den, mohu se zeptat jestli si nevzpomenete kde jste sháněl polepy?