Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník MilanTDM
Vloženo 19.3.2019
Aktualizováno 19.3.2019

Pohodlná, klidná, vyrovnaná - taková holka pro všechno

Honda VFR 800: sportovnější posez (nebyl jsem si jist dlouhým cestovaním na ní)
BMW F 650 GS: jednoválec

První dojmy - Když jsem ji viděl naživo, překvapila mě jak je velká (i když znám větší moto) a robustní. Pohladil jsem si ji a chvíli si s ní pohovořil, že pokud se bude chovat rozumně tak si ji vezmu. No a tak to asi nějak dopadlo. První kilometry na ní uběhly tak nějak mimochodem. Pořád jsem si s ní vykládal a obdivoval jak jede. Láska na první povození.

Hledal jsem spolehlivou silnější motorku na každodenní ježdění i na dlouhé cestování s bagáží. Takže jsem vybíral mezi VFR 800 a TDM 800.
Nakonec jsem se rozhodl pro TDM 850 4TX a udělal jsem dobře. Moto ve velmi dobrém stavu.
Máme za sebou letos tři projížďky (jedna pro olej, druhá kolem komína a třetí na červenohorské sedlo).
Posez je na ní perfektní (ze sedla mě nebolí prdel), řídítka padnou skvěle do rukou (bývalý majitel je nechal zvýšit), všechny ovladače a přepínače jsou tam kde mají být, ve zpětných zrcátkách jde nádherně vidět. Dojezd na jednu nádrž je taky hodně slušný (něco kolem 300km). Dvouválec s karburátory je sice trochu ucukaný, ale už si zvykám (nejhorší je to v pomalých rychlostech (do 30km/h). Tlumení je trochu slabší, ale na dlouhé vyjížďky dobré. Brzdy jsou trochu mdlé, mohli by být víc agresivnější. Do terénu tato motorka rozhodně není, ale polní cestu zvládá úplně v pohodě (asi ale taky záleží jakou gumu tam kdo má). Co se týče oleje, tak za těch letošních cca. 650km jsem nedolil ani deci. Bývalý majitel do ní lil 10W50 od Castrolu, já do ní nalil 10W50 od Motulu (tak uvidím jak na tom holka bude po 1000 km.
S batůžkem jsem na ní ještě nejel, takže až to nastane přidám další dojmy a pocity.

MilanTDM
MilanTDM napsal 19.03.19 v 18:10

Díky, to už dělá a doufám, že bude dělat dlouho.

Zub47
Zub47 napsal 19.03.19 v 18:08 10b.

Hezká kočka ať ti dělá radost