BMW K 75 (1990)

Vlastník Asmo
Vloženo 17.3.2019
Aktualizováno 17.3.2019

Jak to stručně popsat...? Asi takto: jooo!! Uaaa! Ty vole, a je doma!! ..splněný sen

První dojmy - viz výše :-D

Motorku bych doporučil pro - Motorka je nejvhodnější právě pro mně, protože jsem do tohoto modelu asi úplně největší blázen v celé galaxii a přilehlých periferiích :-) Závodit nepotřebuju, ani to neumím, rychlosti se bojím, takže si to piánko prckám na pětku osmdesát a jsem z toho všeho, co se pode mnou děje na pokraji vyvrcholení :-D Tož tak... :-)

Doplňky na motorce - Mám rád jednoduché věci a na komfort si úplně nepotrpím. Jsem rád, že jsou na motorce uzamykatelné origo kufry a dnes jsem zjistil, že mám i vyhřívané rukojeti. Ty asi ale nikdy nevyužiju, v mrazech asi jezdit nebudu

Takže od začátku... Po cihle alias K 75 nebo K100 jsem toužil od dětství, od okamžiku, kdy jsem ji poprvé spatřil jako klučina. Byla to láska jako trám a jakožto správný beran, když si něco umanu, jdu do toho po hlavě a když něco chci, prostě po tom jdu, i kdyby to mělo trvat třeba 30 let A to je přesně tento případ.

Nejsem úplně ortodoxní motorkář, jsem spíš na auta - už ve školce paní učitelka našim říkala, že nerozeznám kozu od krávy, ale auta znám spolehlivě úplně všechny Aleee - když mě něco zaujme dizajnem nebo čímkoliv jiným, zamiluju se a může to být třeba i motorka. Každý okamžik, kdy spatřím "cihlu", se mi zvedne tep - prostě láska.

Už před léty jsem se pokoušel cihlu si obstarat, nakonec jsem ale skončil u fundura F650, které jsem pak po roce z několika důvodů prodal a byl bez motorky asi 4 roky.
Teď jsem ale nějak podlehl módnímu trendu poslední doby a začal se poohlížet po nějakém oldtimeru, či youngtimeru, který by mi posloužil jako penzijní spoření - prostě koupím něco, co mi v garáži bude zrát, já tomu vychytám mouchy a až příjde správný čas, pošlu to s výdělkem do světa. Jenomže v plánu vůbec nebyla motorka, mělo to být auto z devadesátých let - BMW E30 (to byla priorita, ty auta miluju a už jsem jich pár měl). V úvahu připadal Kadett GSi, Escort XR3i, Calibra, Golf mk1 nebo mk2, měl jsem v merku nádherný Renault 19 16v, ale pořád jsem váhal, čekal, přemýšlel a zvažoval, až jsem na bazoši objevil (teď už svoji) K75 a z fotek i popisu jsem oněměl. Tyyy vole, jak to vnutit manželce? To bylo úplně první, co mi proletělo hlavou a o youngtimeru bylo jasno. Tak jsem si připravil desetiminutový monolog, ve kterém jsem polovičce jasně vysvětlil výhody právě onoho motocyglu oproti všem ostatním zvažovaným variantám o uložení peněz a v žádném případě jsem se ji nepokoušel pustit ke slovu. Teď už víte, jak to dopadlo, ale zapotil jsem se

Slovo dalo slovo, dohodl jsem se s manželkou, prodávajícím, v práci si vypůjčil dodávku a jednu nepěknou sobotu vyrazil napříč republikou pro svůj sen. Těch 800 km ale stálo za to a jsem nadšený jak malý kluk. Pořád kolem mašiny v garáži chodím, obdivuju nádherné tvary, poslouchám ten úžasný zvuk a pořád nemůžu věřit tomu, že ji mám. A už mě ani neštve, že jsem kvůli ní musel zatnout sekyru.

Jenomže to ještě není konec příběhu Když jsem si pro cihlu jel, vzal jsem s sebou tchána, ať taky coby penzí povinný vypadne na chvíli z baráku. Nu a prodejce měl na prodej ještě jedno "káčko" Když to tchán viděl, oněměl úplně stejně jako já a týden na to jsme jeli pro další A už v tom lítá i tchán

Asmo napsal 29.01.20 v 15:36

OK, super!

xbabka
xbabka napsal 29.01.20 v 12:37 10b.

Super! Mám taky K75RT a jsem z OV. Tož můžeme někdy vyrazit na těch našich úžasných tříválech

H1000
H1000 napsal 19.12.19 v 21:19

Neskutečný příběh. Závidím motorku a samozřejmě i tchána. To musí být paráda mít takovou spřízněnou duši. Hned se líp upevnějí rodinné vztahy. Dobře se to četlo.

Asmo napsal 26.09.19 v 19:41

Asmo napsal 26.09.19 v 19:41