Royal Enfield Himalayan (2019)

Vlastník cizek007
Vloženo 14.3.2019
Aktualizováno 6.10.2019

Pro predstavu je to prevteleny chopper v tele maleho cestovniho endurka. Proste unikat!

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage (Praha 9-Čakovice)

Honda CB 500X: Moc plastů a rok od roku se porizovaci cena splha po 5t. vzhuru.
BMW G 310 GS: Stejne jako u cb500x

První dojmy - Prvni jizda z prodejny domu rovnou 200km. Jizda na pohodu, nadhernej zvuk, prijemny posez, vibrace minimalni jen trochu ve vetrnym stitku a v zrcatkach, neni to zadny sprinter ale na kochacku perfektni.

Motorku bych doporučil pro - Himalayana doporucuji klidnejsim povaham s mensi postavou a smyslem pro jednoduchost. A taky vsem co maji radi neco jedinecneho a za cim se okoli bude otacet!

Doplňky na motorce - Pri koupi jsem rovnou poridil hlinikove kufry a padaci ram na motor. Dokoupeny blastry na riditka (universaly)

Dlouho jsem vybiral jeste mezi BMW G310GS a jeste Hondou cb500x. Nakonec me ale odradily tuny plastů. Tohle zatim vypada, ze zvladne i nesetrne zachazeni a trochu terenu. Mam rad pohodovou jizdu, takze mi absence vykonu zas tak nechybi

Takze mam po prvnim servisu po 500km. Za 3dny jsem najel neco kolem 700km. Co se tyce celkoveho dojmu jsem nadseny. Ten kdo ma rad pohodovou jizdu a krasnej zvuk jednovalce je to presne pro nej. Snad v kazdym meste co jsem zatim projel se nasel alespon jeden clovek, co se zastavil a ohlidl se, co to kolem nej projelo. Vetsina s vyrazem ve tvari "tak tuhle motorku jsem v zivote nevidel...co to asi bylo???"

Ted k motorce. Motor jsem v zabehu nijak nedrtil do omezovace ale je krasne pruznej uz od spodnich otacek (kde ma naprosto krasnej zvuk). Pro prestavu vykonu bych to prirovnal k nejakemu mensimu osobnimu autu s motorem 1.4. Idealni cestovni rychlost je do 100km/h kde motor toci 5000 ot/min. Pri 90km/h toci 4500ot/min. Takze brzdou na okreskach urcite neni. Na dlouhe prejezdy po dalnici ale zapomente. Posez je prijemny, delany na dlouhe cesty. S moji postavou 170cm se na to bez problemu poskladam. Trochu problem budou mit vyssi postavy s pozici nohou. Vzdalenost mezi sedlem a stoupackama je mala (pravdepodobne kvuli kompromisu jizdy v sede a ve stoje). Co se tyka ovladani, vse je jednoduche a na svem miste. Trochu mi vadi pomerne tezky chod spojkove packy. Po delsi jizde ve meste mezi semafory uz jsem musel zabirat vsemi prsty. A uz mnohokrat omilana predni brzda. Za tu je potreba brat opravdu hodne. Nejlepe v kombinaci se zadni. Jinak to zavani pruserem. Osvetleni zatim hodnotit nemohu, jizdu ve tme jsem si jeste nedal, co se tyka klaksonu, tak tim muzete zabijet duchodce u cest. Vetrny stitek je vcelku funkci. Hezky odvadi vzduch az nad uroven helmy, takze ochrana je super. Parkat se mi stalo, ze v kombinaci vibraci a silneho vetru se rozklepal jak parkinson. Je ale fakt, ze vitr byl uz opravdu hoodne silny. Hodne pozitivne hodnotim 15l nadrz a spotrebu zatim kolem 3l/100km. Skoda jen absence aktualni spotreby na displeji. Hold se musi spocitat na kalkulacce .

Tak s blizicim se koncem prvni sezony mam najeto pres 7000km a bez ztraty kyticky! Kdo zvazuje koupi, vrele doporucuji!

Tondast
Tondast napsal 04.11.19 v 13:25 10b.

Díky za podrobné info.

cizek007
cizek007 napsal 14.04.19 v 13:31

Nabijec01: dodaci lhuta 2 tydny. Zatim servisuji pouze v Praze. Po zaruce budu servisovat sam.

Nabijec01
Nabijec01 napsal 12.04.19 v 14:20

Pěkná. Jaká byla dodací lhůta? Co servis?
Jel jsi s tím zase do Prahy nebo jsi to dělal sám.
Je záruka podmíněna servisem u prodejce?

Uvažuju o ní...

kopec222
kopec222 napsal 07.04.19 v 17:04 10b.

Blahopřeji k volbě RE. Díky také za recenzi, zrovna se rozhoduji mezi tímto RE a Stromem 250...tak uvidíme.

vopák
vopák napsal 21.03.19 v 11:07 10b.

Parádní dřevní bajk,kterej má totálně u vejfuku současnou modernu..at' to bouchá