Yamaha YZF-R1 (1999)

Vlastník mmarsh
Vloženo 14.3.2019
Aktualizováno 14.3.2019

Je to stařenka, ale jede jak gula

První dojmy - Oproti předchozí R6 je větší a tím pádem pro mě (190 cm) mnohem pohodlnější. I s výkonem jsem více spokojen. Táhne trochu více od spodu, čili v běžném provozu nemusím tolik vytáčet.

Už má dost najeto, ale i přesto jede pěkně. Na R6 jsem si byl ovšem trochu jistější, nevím proč. Možná až vyměním pneu, bude to lepší. Jinak je to ještě karbec, takže bez jakéhokoliv omezení. Na druhou stranu není až tak plynulá. Občas citím, že se mi nechtěně zvedá přední kolo, prostě výkon je na zadním kole dobře poznat.
Asi by to chtělo tlumič řízení, tak třeba časem.
Hned po koupi něco v motoru dost drnčelo. Bylo mi řečeno, že jsou to pružiny na spojkovém koši. Rozhodl jsem se, že si je vyměním. Bohužel celý nový koš vyjdekolem 22 tis. Kč, to je třetina ceny motorky. A ve všech bazarech je stav úplně stejný (špatný). Tak jsem sehnal pružiny, odbrousil jsem nýty, vložil nové pružiny a nechal zalisovat. Tak jezdím už rok a půl a zatím drží dobře. A motor je hlavně o dost tišší, čehož jsem chtěl dosáhnout. Dále jsem měnil podložky pod ventilama, které už byly dost vymačkané. Pak olej, fltry, klasika. Nechal seřídit světla, bo ten co to měl předtím se asi rád díval na hvězdy a myslel, že si na ně trochu posvítí

PYTEL1
PYTEL1 napsal 14.03.19 v 14:43 10b.