Yamaha XSR 900 (2018)

Vlastník Berry69
Vloženo 10.3.2019
Aktualizováno 23.5.2019

Krásná, malá, lehká, obratná. Je to dělo.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

KTM 1050 Adventure: Pěkná motorka za poměrně vysokou cenu. Za cenu XSR bych měl KTM pouze jako ojetou.
Honda CRF1000L Africa Twin: Nádherná motorka, ale příliš drahá. Ojetou jsem nechtěl.

První dojmy - Pohodová jízda, s velkým zátahem. Sama padá do zatáček, zatahuje od spodu. Padla mi do ruky hned, má vyšší posed a je pěkně vzpřímený. Trochu problém s odporem vzduchu při vyšších rychlostech.

Motorku bych doporučil pro - Pokročilejší bikeři.

Doplňky na motorce - Padací protektory, sportovní plexi originál, kryt chladiče, topcase SHAD - malý do města na věci - helma a podobně.

Stroj jsem vybral jako kompromis - cena - výkon - hmotnost. Jinak motka je čiperná. Motor je neucukaný a zatahuje od 3000 otáček a je podle mě velice úsporný. Když se to normálně šolíchá, tak bere pod 5 litrů. Ten zátah je ale obrovský a nad 6000 je to mazec. Brzdy výtečný. Se spolujezdcem jezdit nebudu, takže celkem jedno, že nemá kde sedět. Úložný prostor mám na sobě a tak ani nevadí, že na motorce skoro žádný není. Pod sedlem je místo tak akorát na malou lékárnu a na reflexní vestu. Je fakt, že je ta mašina trochu tuhá, ale podle toho, jak silný má motor a jakým výkonem disponuje, tak je to nutné. Není to prostě enduro. Do města a na okresky se samými zatáčkami je nejvhodnější. Všude se protáhne a z křižovatky je v mžiku pryč. Na dlouhé cestování přímo není, ale myslím si, že to normálně dám - cestu do Itálie přes Rakousko s noclehem jako mezistanicí a zpět.

Berry69
Berry69 napsal 08.08.19 v 09:49

Zdary,
tak delší trasu teprve plánuji - jedeme za týden s kamarády na Lago di Garda. Jinak brouzdání po Šumavě na celý den - žádný problém. Myslel jsem, že sedlo bude tvrdé a nepohodlné, ale není. Tedy alespoň pro mě. Už si zvykám i na její tvrdost. Po rozbitých okreskách to trochu háže, ale zase pěkně drží stopu, nepotápí se při brzdění do zatáčky, no a hlavně valí. Ta akcelerace je skvělá. Je to čiči a díky za ní.

Mac73
Mac73 napsal 27.05.19 v 14:28 10b.

Peknej stroj. Uz jsi zkousel jet delsi trasy?

dekel
dekel napsal 25.03.19 v 10:43 10b.

super fun stroj

marafzs600
marafzs600 napsal 17.03.19 v 19:41 10b.

pěkná a zajímavá mašinka

vopák
vopák napsal 11.03.19 v 06:36 10b.

Chtělo by to lepší fotku..jinak parádní bajk