Honda Super Cub C125 (2017)

Vlastník HarryS
Vloženo 10.3.2019
Aktualizováno 12.8.2021

Super nadupaná krásná malá kopací sekačka na trávu, která vás nikdy nenechá ve štychu.

Motorka koupena od Australian Post - Parádní

Ducati Streetfighter 848/s: neměl jsem 500k
Ducati XDiavel: neměl jsem 600k
Honda CB 600F Hornet: neměl jsem 70k
Triumph Bonneville Bobber: neměl jsem 300k
Honda Rebel 250: neměl jsem 50k
Honda VTR 250: neměl jsem 40k

První dojmy - První dojem byl "Tak to bude střela". Nebyla. Ale jako první motorka .. no.. asi dostatečná, takže bych dal 4 (jako ve škole). Nedávám 5, protože když už jedete círka 70 a neřadíte/podřadíte, tak jede dobře

Motorku bych doporučil pro - Pošťáky a asi nějaké vesničany, kteří si chcou zajet na nákup do místního koloniálu

Doplňky na motorce - Poštovní brašny viz foto

Jak už asi tušíte, motorky, které jsem"zvolil" byly moje snové, o kterých jsem vždycky uvažoval. Je to rozmanité, já vím. Nemohl jsem se rozhodnout jestli chopper, naháč nebo supersport. V autoškole mi dali zkusit od každého trochu, takže výběr byl těžký. (BTW ceny jsou přepočítany z AUD za kolik stroj můžete koupit tady. Např. VRT 250 = 2400 aud -> círka 40K kč)

Tuhle precizní mašinku jsem dostal od Australia Post, protože pro ně tady v Austrálii pracuji. Tady pošťáci jezdí na motorce. Když pro ně začnete pracovat, vyfasujete motorku i s vybavením.
Teď už přímo ke stroji. Motorka neodpouští nic. Když zařadíte, tak to kopne takovým způsobem, že jedete po zadním a když podřadíte, letíte přes přední řídítka:D Ale spíš to bude asi proto, že to ještě neumím. Mám najeto asi 500 km (jako pošťák toho moc nenajezdíte. Jezdíte od schránky ke schránce) jen když skončíte a jedete na centrálu, tak to můžete pořádně rozjet.
Motorka jede max 80 (z kopce i 90) a co je nejlepší policajti vás nestaví, i když v 60 (je to všude krom dálnic, kde je 110) můžete jet těch 80 a policajt s radarem vás pozdraví.
Jakožto pošťák jezdíte hodně po trávníku, bahně, písku a tam se motorka chová opravdu dobře. Za to palec nahoru.
Když si vzmeme technickou stránku motorky. Brzdy. Brzdy by tam asi ani nemusely být, protože motorka nebrzdí. Její brzdná dráha při 50km/h je asi 50 m, ikdyž držíte a šlapete na doraz.
Motorka není pro 2 a i kdyby byla, tak bych tam mohl vzít menšího psa, abych se vůbec s tímhle strojem rozjel.
Co se týče spotřeby, tak mám pocit, že to žere nádrž na 10km. tankuju co 2 dny. Ale protože je tady benzín levný (17 kč/l někdy i 20kč), tak plná nádrž stojí asi 50-80 kč).

Na motorce už mám i první pád! Byl krásný letní den, pršelo, jen sé lilo. Jel jsem si takhle na pohodu ke schránce círka 10 km/h. Před schránkou byla ale past v podobě plechového nájezdu. Jen jsem na něj předním kolem najel, motorka šle krásně k zemi i semnou a jelikož jsem ještě čekal na rukavice, které byly objednané, tak jsem si sedřel ruku o krásný štěrkový povrch. Krve, jak z bravka ale asi po 5 minutách sténání jsem sednul na moto a jel dál rozhazovat zakrvavené dopisy. Nejlepší bylo, že na druhý den jsem doručoval poštu k baráku naproti té osudné schránky a týpek říká :" tys tady včera spadl co? já jsem tě viděl." A s úsměvem zavřel dveře. Říkám si: " tak já házím salta, málem jsem se zabil (humor) a týpek mi ani nepřišel na pomoc.". Asi nechtěl zmoknout. Chápu. Od té doby mu hážu poštu do schránky (předtím to bylo pod dveře), která je jedno velké mraveniště a vzít si z ní poštu vás stojí nejeden nepříjemný mravenčí kousanec.

Ale to jsem odbočil. Takže to shrneme. Motorka je slabá, pro začátečníka asi dobrá, protože vás dost naučí řadit a brzdit bez brzd.

Tak zatím ahoj, a kdyby někdo chtěl vidět video jak to šlape a jak to vypadá když jste pošťák v austrálii, napište mi to :)

JoskaH
JoskaH napsal 17.03.20 v 22:55 10b.

Super!

HarryS
HarryS napsal 17.03.20 v 20:10

HarryS
HarryS napsal 29.03.19 v 15:46

Diky chlapci, hned v pondělí vemu kamerku a natocim jak to tady chodí. Snad nekdy koncem příštího tydne to i vydám;)

Rebel245
Rebel245 napsal 17.03.19 v 20:24 10b.

Drz se kamo

mildanek72
mildanek72 napsal 17.03.19 v 08:18 10b.

Tak toto je pecka Můj sen je SUPER CUB model 2018-2019,který má Honda ČR v nabídce od letoška-ovšem zabili to doslova cenou 89.900Kč,o Monkey za 99.900,-ani nemluvě...
Kufry už řešíme s kamarády několik let,Dzawar(BRNO-Kohoutovice) to vyřešil po svém.pajapaja(Velké Meziříčí-Oslavice)taktéž..ale toto je mazec!!!
SUPER jasná 10-ka