Moto Guzzi Norge 1200 (2006)

Vlastník Tomm65
Vloženo 8.3.2019
Aktualizováno 8.3.2019

Perfektní cesťák. Pohodlná, dobrý posez a skvělý motor. Pokud bude sloužit, tak se mnou zůstane až do mého důchodu.

První dojmy - Ačkoliv moje krevní skupina jsou naháči - měl jsem Cagivu River 500, Suzuki VX 800 a pak Yamahu XJR 1300, tak když jsem viděl moji Guzzinu bylo vymalováno. A když jsem se svezl, tak bylo jasno.

Motorku jsem si vybral proto, že jsem ve svém věku chtěl pohodlný cesťák s motorem nad 1000 kubíků. Padla mi do oka. Není to tuctový stroj. Moc jich nepotkáte, což se mi taky líbí.
Mám ji už několik let. Nejsem sice velký cestovatel, spíše výletník, ale najel jsem na ní už kolem 20.000 km. Motor má dobrý zátah odspodu - nad 3.000 ot. už pěkně komunikuje. S nastavením podvozku je třeba si pohrát. Jak v předu, tak u zadního tlumení, ale když jsem to vychytal, tak je to jízda jako v bavlnce. Spolujezdec taky nestrádá. Posez je dobrý pro oba pasažéry. Spotřeba mě velmi mile překvapila. Když jedu normálním tempem nebo jako prase, tak je pořád mezi 5,2 - 5,8l. Holt stříkačka tam dá jenom to, co stroj potřebuje. Perfektní jsou boční kufry. Přijedete večer do kempu, nebo penzionu, otočíte klíčkem, cvak a všechno si odnesete s sebou.
Co se týká servisu, tak když jsem ji koupil dost střílela do výfuku. Dal jsem ji na diagnostiku kde mi nahráli novou palivovou mapu a seřídili ventily a od té doby pohoda. Jinak jen klasický servis - náplně, filtry, brzdy, nové přední brzdové kotouče. Teď začalo sáknout gufero vzadu na kardanu, tak to budu muset kuchnout.
Doufám, že se mnou stráví ještě mnoho let.

pkKun
pkKun napsal 15.03.19 v 19:39 10b.

Ať slouží

kuzmič
kuzmič napsal 15.03.19 v 16:44 8b.

Moc krásný stroj, mám taky..

spike-cz
spike-cz napsal 15.03.19 v 15:40 10b.

Norge byla původně jedna z dvou guzzinek ve výběru. Jsou krásný ...
Kolama dolů !!!