Harley Davidson FXDF Dyna Fat Bob custom (2014)

Vlastník Mick_xb1
Vloženo 7.3.2019
Aktualizováno 23.9.2020

Oproti Ironu 883, kterého jsem měl předtím, je to opravdu kus motorky.

První dojmy - První dojem byl především respekt. Jednak váha 320 kg už je opravdu znát, navíc jsem marně pod sebou ze zvyku hledal řazení a brzdu, takže občas jsem v prvních křižovatkách marně šátral nohama někde ve vzduchoprázdnu, ale po první jízdě si člověk zvykne. Další dojem byl především ohlušující zvuk, při kterém si malé děti zakrývají uši a psi na mě na přechodech pro chodce zuřivě štěkají.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro milovníky značky, kteří si ještě chtějí užít dynamickou jízdu ale Sportster, Iron nebo Forty-Eight jsou pro ně pocitově (nebo fakticky) malé.

Doplňky na motorce - Výfuky Vance and Hines Bigshot, otevřené saní Screamin Eagle Heavy Breather, palivová mapa Screamin Eagle, zapalovací kabely Screamin Eagle, zadní tlumiče Progresive, kouřová sklíčka všech blinkrů, doplňkový Derby cover, doplňková brašna na kyvnou vidlic, sedlová brašna s držákem na láhev.
Dokovací kit.
Odnímatelná opěrka spolujezdce s nosičem.

Prozatím jsem ujel jen pár set kilometrů. Motorka je na svou váhu poměrně obratná, překvapilo mě, jak jsou vysoko stupačky, ale zatím si opravdu jen zvykám, takže se nepouštím do nějakých divočin. Nicméně výkon je skvělý, silnice mizí za zády a člověk si ani neuvědomí, jak moc jede rychle. Trochu si zvykám na jiný posez, ale doufám, že si záda zvyknou. Jen ale nevím, jestli si zvyknou uši, zvuk je opravdu ohlušující a když po dvou hodinách sundám helmu, doslova neslyším vlastního slova. Plánuji delší treky, tak vážně uvažuji o změně na originál výfuky, které jsem dostal k motorce.
Po sezóně skvělý pocit. Zkusil jsem i jiné modely HD včetně těch posledních, ale FatBoba bych neměnil. Výfuky zůstaly, přibyla drobná brašna a držák na láhev (připomínka sportyho). Na konci sezóny jsem měnil baterii (po šesti letech) a čekají mě pneumatiky. Pro mě je Fat Bob super volba, něco mezi sportstery a touringy.
Nová sezóna, nový lak. Konečně jsem se odhodlal nechat přestříkat nádrž. Ten stříbrný proužek se podle mě designerům fakt nepovedl. Takže po zvažování různých airbrush motivů nakonec zvítězila celočerná nádrž a jednoduché logo HD.

zain1
zain1 napsal 21.03.19 v 10:47 10b.

moc pěkná mašina

PSanec
PSanec napsal 14.03.19 v 06:28 10b.

Pěknej haryk.Přeji jen super km.

Normik
Normik napsal 11.03.19 v 20:33 10b.

Pěkné kladivo

Milan1963
Milan1963 napsal 08.03.19 v 13:53 10b.

marafzs600
marafzs600 napsal 08.03.19 v 07:12 10b.

Pěknej ,,bobík"