Yamaha XV 1900 Raider (2008)

Vlastník Pepa004
Vloženo 28.2.2019
Aktualizováno 9.3.2019

Vloženo: 10.04.2021, Uskutečněno: 10.04.2021, Stav tachometru: 29354 km, Zhlédnuto: 154x

Jelikož se nám udělalo docela hezky ( platí jen pro tento víkend ) tak mě to to konečně donutilo uskutečnit plánovanou výměnu oleje. Na podzim jsem to porád odkládal, že bude čas a ono je to tady. Pokud chci jezdit musí stará náplň ven.
Pořídil jsem si "konečně" odpovídající zvedák a hurá na to. Výhoda správného vybavení se ukázala hned na začátku. Super přístup, žádná improvizace. Na Raiderovy jsou výpustný šrouby hned tři. Dva z boku na bloku motoru před a za uchycením stojanu a jeden z pravé strany u tlumící jednoty zadního kola. Z toho šroubu jsem měl trochu strach , jelikož už tam byla vložka od umělců z Brněnský Yamahy. A v pohodě, povolit šel bez problémů a ty ostatní taky. Očko 17mm nic víc netřeba. Ani jsem moc nepocejpral podlahu. Filtr, mrška, trochu držel, ale nakonec neodolal. Nová náplň, nebudu tady rozebírat různé debaty co a proč dát do motorky za olej, to nemá asi cenu Yamalube 10w40 polo syntetika podle výrobce a vyřešeno.
Uplně mě zaráží reakce některých servisů, ohledně ceny a času takové výměny.
Mají to pomalu na dva dny s tím že práce tři-čtyři hodiny a cena 4 - 4,5 litru.
Já dal za 4l oleje 1400kč , Filtr Hiflo 308 ze 280 kč , práce samozřejmě za 0 kč , ale v klidným tempu včetně předehřátí , manipulace , výměny oleje a ustálení ,, bratru 2 hodiny.
A jak jsem psal na začátku, jelikož je hezky, vyrážím hned po obědě na nějakou menší trasu po okrese
Kolama dolů a potkáme se někde na cestě...

JanRaider (0) napsal 15.04.2023 v 20:24

Těsnění pod šrouby mají vnitřní průměr 14 mm.

• Orebikers - zahájení sezóny 2024

Tak tu máme léto, nezvykle už na jaře :-D Což se akorát hodí pro pořádání tradičního otevírání sezóny s Orebikers v Třebechovicích pod Orebem. Dokonalé zázemí v motohausu přivítalo hodně přes sto strojů. Posezení, kl

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • Jarní Mosty

Je tady nová moto sezóna a jak jinak ji zahájit, než na tradičním otevírání Jarních Mostů. V letošním roce trochu zkalené skutečností, že místo „na mostě pod mostem“ je v procesu stavební opravy a tak se místo setkání mu

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Jak na Nový rok, tak po celý rok

Je tady Nový rok, a jako již tradičně připadá na tento čas setkání s kamarády motorkáři v Brně u stánku s tabákem před Grandem , již po dvanácté a následná společná jízda na Žuráň. Počasí nebylo úplně ideální, ale zažil

Vloženo: 14.01.2024
    Uskutečněno: 01.01.2024