SWM RS 500 R (2017)

Vlastník Papírus
Vloženo 24.2.2019
Aktualizováno 11.3.2019

SWM RS 500 R ,když nakonec příjdeš na to co je potřeba dodělat a změnit funguje super.

Motorka koupena od FIRMA:WESTMXSHOP (Hořice) - Zkušenost s prodejcem dobrá.Momentálně již asi není oficial dealer SWM.Škoda..

První dojmy - První dojmy,poměrně nízko sedlo,ucukaná stříkačka,průměrný podvozek,ergonomie dobrá.Polepy drží,plasty nepraskají.Jasná volba pro hobby-až dobrej hobby :-)

Motorku bych doporučil pro - Dobrému hobby jezdci poslouží ve všech aspektech.Profík ji ale odmítne.

Doplňky na motorce - Bez doplňků,potřeba namontovat blástry.
Izolačkou zajištěný homologační zadní kyt.

Zavedené enduro značky u nových moto tak zdražily,že jsem vyzkoušel no-name novou SWM 500 R.
Solidní cena a dealer v blízkém okolí vše urychlili..
Motor Husqvarna TE 510 z roku 2006-2008,taktéž rám,stříkačka Mikuni.
Moto má servisní knížku a pokud se dodrží servisní intervaly a nechá se origo výfuk,údajně je možno poskytnout 2 roky záruku.Tedy prvních 1000 km teda jezdit na půl plynu.
Bohužel Ital zalepil odfuk z víčka nádrže lepidlem,tak bylo prvních 1000 km jedna velká cukatůra.Než jsem na to přišel.
Další kilometry nahrána nová mapa z řady EVO 5-7.Další zklamání,moto špatně startovalo za tepla i za studena.Podivný průběh výkonu.A opět cukatůra
Podvozek pro hobby dobrý,má Kompres.i Reb.vpředu i vzadu.S origo výfukama celkem tichá.Nakonec jsem ji stejně po roce dal do bazaru,jako další v řadě viz.(VVMX 450).V bazaru o ni nikdo ani neškrt.
Po půl roce mě začaly svrbět ruce,volám ať mě nahrají závodní mapu Arrow a motku si beru zpět.Velké překvapení,tato mapa funguje super.Startuje to- jede to!
Spodek endurový měkký,macatý střed a nahoře to už letí jak střela a to i s origo výfukama včetně dB vložek.Je možno nasadit i Arrow výfuk,klesne váha,stoupne hlučnost..Motor má dvouvačkovou hlavu z motocrosu TC a je to znát.
Podařilo se naladit i tlumiče.V manuálu nejsou kliky,každý na to musí nějak přijít sám.
Výměna oleje po 500 km.Tak panstvo,po nepěkným začátku super motka pro hoby použití.
Výkonově poctivých 50 Ps,50 Nm.
V základu gumy Michelin Competition.Předek,nejlepší guma co jsem jel,zatáčí výborně v terénu i na silnici.Michelin zadek smeten po 800 km.
Teď mám vzadu Bridgestone ED-04,maká dobře,nesjíždí se.
Aktuálně najeto 3600 km,žádná mechanická závada.Menším jezdcům(172 cm) se vyplatí podseknout přední vidlice o 2 cm.
Jsem mile překvapen až potěšen

Fusioon
Fusioon napsal 27.02.19 v 21:33 10b.