Kawasaki Z 440 (1980)

Vlastník Animals21
Vloženo 23.2.2019
Aktualizováno 9.5.2023

Chtel jsem si zkusit nejakyho veteranka a tohle se objevilo a nazivo me uplne dostala.

Motorka koupena od Z Nemecka kousek za hranicemi - Supr typek, mel druhou, kterou uz predelaval na nejake kaficko, tehle mu bylo lito, byla kompletni.

První dojmy - Ze je mensi a uzsi nez dnesni bajky (no ja vlastne nikdy nejel na nicem pod 600, tak mozna proto) a vazne lehka. Stara 40let, ale kompletni a v hezke stavu, takze radost. Poprve jsem na ni jel ale az pred tydnem a uzasny. Esence motorkareni, vse zakladni, vse na spravne miste, vse presne akorat. Po prvni jizde jsem rval - nejlepsi, na cem jsem kdy jel :-D

Doplňky na motorce - Sedlo je dobove doplnkove, jinak asi vse voriginal.

Skoro 40 let stara Kawarna. Pro nemecky trh se skrtila na 27koniku, origo mela myslim 42. To bych rad poresil. Moto je kompletni a plne funkncni. Udelal jsem olej a filtry a budu pokracovat vymenou starych gumovych dilu - priruby karburatoru a pneu jsou taky z roku 5 prnl.

Na 20kW ma motorka radnej odpich. Pak uz to samozrejme zrychluje adekvatne tem par konikum, ale rozjezd je s hrabnutim, coz je prdel Jsem unesenej z toho, jak se na ni perfektne jede. Taklhle to ma bejt. Vse je spravne, jedete 30, kopnete trojku a stejne se budete usmivat. Jak dite. 40. A zacnete se smat. 60. Bozeee to je uuuzasny. Stara japonska radost ze vzduchem chlazenyho dvouhrnku o objemu mensim nez pullitr piva.

Přes zimu jsem ji dal servis a teď dvě projížďky po 100km. No jako nejede to Do 80 to docela jde, zas tak pomalý to není, to bych kecal, do kila celkem dobrý. Ale je to tak zábavný, že se nemůžu dočkat, až na ní dneska zase vlítnu. Mám úplně dětskou radost. Až budu vybírat někdy nějakej bajk místo Speed Tripla, budu preferovat míň kg než víc kW

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 21.04.22 v 12:51 10b.

Pěkná motorka, stará klasika. Na drátech s kikem by byla ještě libovější. Ale dávám 10b

Rybkyn
Rybkyn napsal 03.03.22 v 23:44 10b.

Vidím, že se tomu taky umíš podívat pěkně na střeva ...ty jsi můj člověk
Z 440 jsem měl kdysi nedávno vyhlídnutou pro přestavbu na scramblera ...no zatím na to nedošlo, ale je v pořadí. Každopádně to je clsic jako prase!
Vítej ve skupině. Už jsme dva...

Dolin
Dolin napsal 01.03.19 v 09:20 10b.

Krásná klasika!

M8te
M8te napsal 26.02.19 v 16:00 10b.

Taliján
Taliján napsal 25.02.19 v 23:21 10b.

jj krasny 80desatky. Pekna a vypada, ze v originalu