AJP PR7 (2019)

Vlastník erbe
Vloženo 23.2.2019
Aktualizováno 25.10.2021

Vloženo: 11.03.2021, Uskutečněno: 11.03.2021, Zhlédnuto: 45x

Tak som konečne preliezol dlho odkladaný palivový systém. Stará (moja) sériová PR7 má známy problém filtrovania paliva. Z toho dôvodu som mal krátko po kúpe nahodený veľkokapacitný kvalitný palivový filter. Motorka celé leto fungovala fajn, ale už pri návrate z Ruska (2019) mala problémy so štartom pri nízkych teplotách. Predpokladal som, že ide o zanesený palivový filter. Po výmene sa nič nezmenilo a považoval som zlé štartovanie pri nízkych teplotách za vlastnosť.

Palivový systém som tak preliezal kvôli lepšej znalosti motorky pred ďalšou veľkou cestou. Začal som samodomo vyrobeným tlakomerom a zistil som tlak 2,5bar namiesto 3bar ktorý by mal byť. Vymenil som čerpadlo, vstrekovač aj filter za nové a prečistil regulátor a až potom soms a dostal na zdravé 3 bary. Teraz motorka aj pri nižších teplotách štartuje výrazne lepšie ako tomu bolo doposiaľ.

Zistil som 2 problémy. Z čerpadla v nádrži sa uvoľnil filter, ktorý sa mi zatiaľ nepodarilo z nádrže dostať von. Okolo okrúžku vstrekovača sa evidentne dostáva vlhkosť, pretože nie je úplne čistý. To musím vyriešiť. Som ale prekvapený že aj mikrofilter vstrekovača zachytil nečistoty. nepredpokladal som, že cez hlavný filter v palivovom vedení sa ešte niečo viditeľné dostane ďalej...

• Losting 2021

Alebo aj Balkan TET trip 2021. 1.6 - 28.7. 14500km Maďarsko, Chorvátsko, Bosna, Čierna Hora, Albánsko, Grécko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko. Západom na juh komplet TET + odbočky. V GR už príliš teplo

Typ: Dovolená
    Vloženo: 24.10.2021
    Uskutečněno: 24.10.2021
  • Motorka predaná

Motorka po necelých 3 rokoch a cca 63000km predaná. Snáď bude novému majiteľovi robiť radosť.

Typ: Prodej
    Vloženo: 24.10.2021
    Uskutečněno: 20.10.2021
  • upgrade na PR7.1

Práce na PR7 sa nejak nazbierali. Ale po návrate z Magadanu konečne v tip-top stave ready na cestu hocikam... Robilo sa: - voltmeter - už neviem koľkáta iterácia ale konečne dobre viditeľný za každých podmienok - no

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.05.2021