ČZ 250 (1937)

Vlastník Alescezeta175
Vloženo 23.2.2019
Aktualizováno 2.8.2020

Velký projekt, který se mi zrodil v hlavě už snad v dětství.. nese název ČZ 250 Sport!

První dojmy - Ano, rozhodně! ČZ je navíc na tehdejší dobu zpracována na velmi vysoké technické úrovni. :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro fandy motocyklů ČZ, pro srdcaře, jako jsem já :))) Ať žije ČZ Strakonice! :)

Doplňky na motorce - Sedlo pro spolujezdce (tandem), příplatkové nožní řazení, elektrická houkačka orig. ČZ, náhon tachometru včetně tachometru veigl do 120 km/h (je v plánu, náhon již mám), držák olejové nádoby s olejovou nádobkou Gargoyle Mobiloil "D", na cestování jsou plánované kožené brašny s logem ČZ

Proč? Protože ČZ je pro mne srdcovka. Celá naše rodina vždy jezdila na strojích ČZ. Jedná se o stroj, kterou jsem si chtěl vždy pořídit. Projekt je rozpracovaný a nebudu dále moc prozrazovat. Snad jen to, že mám již sehnané nějaké díly a jedná se o provedení z roku 1937, tzn. ještě s prvky prvního provedení.

Update 23.03.2019:
20.03.2019 Díky mému kamarádovi, kterému tímto znovu moc děkuji jsem sehnal motor ČZ 250 Sport v téměř kompletním stavu (kompletní cca z 90%) a mám z něj velkou radost! 22.03.2019 jsem již započal s ohledáváním motoru, kontrolou dílů, čištěním, kontrolou funkčnosti a zjišťování které díly bude potřeba zrepasovat nebo sehnat v lepším stavu. :)

Update 16.05.2019:
Začíná zkušební sesazení a vše zatím hezky sedí. Dorazil nově černěný spojovací materiál z fy REMOT a začal jsem skládat. Čeká mě ještě dost práce ohledně shánění dílů, ale zatím to vypadá velmi dobře a mohla by to nakonec být pěkná patinovka. Zatím všechny díly jsou originál! :)

Update 28.05.2019:
Čezetka už konečně vypadá jako motorka! :) Jsou objednaná řídítka, gumové díly, elektrická houkačka a stále jsem ještě ve stádiu shánění dílů a spasovávání na stroj. :)

Update 27.08.2019
S Čezetky mám radost, i přesto, že se potýkám s komplikacemi. Dorazily mi již nově vyrobené a pochromované tlumiče výfuků od pana Hadrávka. Mezitím jsem sehnal i originál zadní blatník, který není kompletní. Zbývající části jsou ve výrobě. Přidávám foto aktuálního stavu :) Bohužel motorku nestíhám na 100. výročí ČZ ve Strakonicích :( , kam Vás všechny příznivce strojů ČZ touto cestou zvu. :)))

22.6.2020
Motorka už hezky jezdí, postupně zajíždím. Mám najeto kolem 300 km a jen si přede! Motorka již absolvovala první sraz veteránů a slouží na jedničku! :) Těším se na další akci s Čezetkou :)

Update 19. 10. 2019
Blížím se do finále! Chybí mi už jen díly jako je kryt řetězu, schránka na nářadí a táhlo pro nožní řazení, zadní svítilnu BOSCH. Vše bych měl mít do konce října a budu postupně Čezetku dodělávat. Poté zapojit elektroinstalaci, doplnit olej, vše promazat, dotáhnout, doplnit palivo a může proběhnout první start a ladění! ))

Update 08. 03. 2020
Ladím už detaily. Koncem roku 2019 byla Čezetka nahrubo hotová. Dnes jsem dodělal přetěsnění na motoru a namontoval dolakované díly jako je kryt řetězu, obal na nářadí , třmen pro uchycení baterie. Čezetka je plně funkční a musím ještě dořešit spoustu detailů, ale jezdí moc hezky a dělá mi jen radost! :)))

Bajz0
Bajz0 napsal 13.04.21 v 17:54 10b.

uplna nadhera

CadLubeen
CadLubeen napsal 22.06.20 v 19:07 10b.

Už jí sleduju delší dobu, jen jsem čekal až bude hotová. Je to nádhera!

Úžasný.

Targus
Targus napsal 05.01.20 v 14:50

Fist

Já bych to udělal taky tak, ale moje stará se prostě do králíkárny nevejde. A já s motorkou taky ne.

MasterX
MasterX napsal 24.11.19 v 21:26 10b.

Hezky pěkně! Dal jsem si teď pár let od motorek pauzu, něco málo prodal, ale koukám, že ty to slušně rozjíždíš. Pěkná práce na předválce, tohle skládání mám rád. Podle fotky venku se světlem už zavrčela? Za deset, jak jinak.

Fist
Fist napsal 19.10.19 v 01:22 10b.

Hodnocení nejen za mašinku. Samotný nápad a způsob jeho provedení obdiv zaslouží! (Já svou zetku 150C každoročně v bytě zimuji a nikdo jí ani mně nikterak neubližuje! )