ČZ 125/519 (1992)

Vlastník MaTTyS
Vloženo 22.2.2019
Aktualizováno 18.3.2022

Moje vysněná ČZ 125/519, musel jsem si ji koupit až v daleké Americe (označení v USA je CZ 125 MX), ale už je zase holka doma.

Motorka koupena od USA - Ohio

První dojmy - Zatím super ...první dojmy z jízdy ještě nejsou, protože motorka přišla rozložená v bednách a ani ji nyní skládat nebudu, začal jsem celkovou renovaci, šroubek po šroubku, komplet.

Jako puberták jsem ji viděl na světové výstavě v Praze v roce 91. Od té doby jsem měl schovaný prospekt týhle motorky a tajně jsem snil, že si ji jednou koupím... to jsem netušil, že to nastane až po 27 letech ))

Mezitím jsem si koupil čz 125/516, ta už byla pro mě dostupná, potom přišla éra japonských motorek ( YZ 250) a na 519 jsem zapomněl. Až do podzimu 2018, kdy jsem ji náhodou objevil na americkém Ebay.

No a teď už je doma, ufff.

Zatím jsem dal fotku přímo od prodejce, počítám, že tak do půl roku bude repase z 90 % hotová, tak potom dám fotky aktuální.

3.4.2019
Motorka byla přestříkaná "profesionálem" , takže borec vzal spray a přestříkal rám na červeno (originál barva byla bílá), ale tím pádem přestříkal spoustu jiných dílů, který jsou teď od barvy. Tam kde se mu to nelíbilo, tak to obrousil nějakým brusným papírem, takže spousta věcí je buď od barvy nebo poškrábaný - no čeká mě spousta pečlivé práce.

17.7.2019
Přikládám pár fotek z renovace. Mám hotový přední tlumiče, brýle, obě kola, kyvku s přepákováním, centrálu. Nyní připravuji rám pro lakování, tím budu mít podvozek celý připravený a budu moci začít stavět, už se těším na výsledek.

21.10.2019
Mám vyčistěný díly motoru a pomalu začínám skládat motor.

22.11.2019
Hurááá, motor konečně zkompletován, nový nikasil, nová spojka, nová převodovka, nové komplet všechny ložiska, vše vyčištěno, přetěsněno, seřízeno, nový olej, ...
O víkendu proběhne montáž do rámu.

28.2.2020
Nyní není moc času, ale motorku mám v podstatě komplet "na sucho" složenou, zbývají už jenom spíš drobné věci namontovat, např. plynové a spojkové lanko, různé průchodky na plasty a roletky chladiče, podložky, závlačky, řetez, čekám na dodání polepů z USA, nalít kapaliny - olej do motoru a chladící kapalinu do chladičů. No prostě takový poslední detaily, ale chci to dotáhnout do konce a nic nebastlit, jen aby to prostě bylo
Až bude trochu lepší počasí, tak chci motorku trochu "profi" nafotit.

Genx
Genx napsal 06.02.20 v 20:47 10b.

čzHavlis
čzHavlis napsal 02.10.19 v 09:54 10b.

Moc pěkná práce.. a Ať se daří... Je dobré, že je tato motorka zpět v ČR. S pozdravem Havlíček.

Dolin
Dolin napsal 01.03.19 v 09:21 10b.

Krása. Já sem měl dycky z takových raket strach a to čs motorky sbírám tak nějak,...

Deyva
Deyva napsal 28.02.19 v 10:36 10b.

Až mi slza ukápla