BMW F 850 GS (2019)

Vlastník Motorkari.cz
Vloženo 20.2.2019
Aktualizováno 6.4.2022

BMW F 850 GS na dlouhodobý test. Jeho správcem je Vláďa Novotný.

První dojmy - Na osmpade jsem se už dlouho těšil a jsem moc rád, že nám bude celou sezónu dělat parťáka. Měl jsem s ním už párkrát tu čest a vždycky si to hodně užil. Jeho charakteristika hraje do karet pohodovému cestování, ale i výletům do terénu, na co se těším asi nejvíc. Přední jednadvacítkové kolo, vysoké zdvihy, ale i nazuté terénní bačkory jsou totiž příslibem slušné porce offroadové zábavy. Vzhledem k tomu, že jsem si F 850 GS v terénu už vyzkoušel v rámci mezinárodní prezentace, vím do čeho jdu a co od „malého géesa“ očekávat. Po prvních kilometrech se mi opět vybavila příjemná ovladatelnost, neskutečně živý a pružný motor a pohodová ergonomie.

Náš testovací kousek je víceméně v plné polní a je fajn, že dostal nad rámec série prvky, které jsem si přál. Jmenovat mohu například padací rámy, centrální stojan, rychlořazení nebo nástavec zadní brzdy a rallye sedlo. Také červený kolík, tedy konektor, který dokáže aktivovat režim Enduro Pro rozhodně stojí za řeč, protože jenom tak lze v terénu dostat z osmpade maximum.
Dva boční kufry a top case jasně říkají, že BMW nebude jezdit pouze kolem komína a s redakční partou vytáhneme paty někam do světa na výlet, kde si užijeme cestování. To se pak hodí originální navigace, tempovat, TFT displej nebo nejrůznější jízdní režimy včetně několika variant nastavení pérování. Jsem zvědav, jak si povede nižší plexi a jak se osvědčí sportovně střižené sedlo.
Fungl nové F 850 GS se nyní chystá na náš stánek na výstavu Motosalon a hned potom, pokud tedy počasí dovolí, ho začneme zajíždět. Během celé sezony se pak chystáme tohle báwo pořádně proklepnout a zjistit, jak funguje během každodenního ježdění, ale zrovna tak při delších štacích. Pokoj mu nedáme ani v terénu, na který se opravdu těším.

O našem testovacím F 850 GS jsme na stránkách Motorkáři.cz popsali dlouhé listy virtuálních á-čtyřek:

1) přebírání: https://motorkari.cz/a/tfp
2) prvních tisíc kilometrů v sedle: https://motorkari.cz/a/tfw
3) redakční BMW F 850 GS: Ve čtenářském testu: https://motorkari.cz/a/tfx
4) výlet máchovým krajem na Ještěd: https://motorkari.cz/a/tfy
5) kompletn test: bavorský atlet v redakční stáji:https://motorkari.cz/a/tfz
6) srovnávací test: BMW F 850 GS vs KTM 790 Adventure: https://motorkari.cz/a/tg0
7) finále dlouhodobého testu: https://motorkari.cz/a/tg1