Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník Golem
Vloženo 19.2.2019
Aktualizováno 24.12.2022

Byl jsem se podívat na třech a tato jediná mě uchvátila hned na první pohled. Pocitově se budem teprve se seznamovat. Pro mne je to velká neznámá.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Velmi dobrá komunikace

Honda VFR 1200X Crosstourer: Rozhodla váha vzhled, spotřeba a pocit z tohoto stroje

První dojmy - Absolutní co mne uchvátilo je její robustnost jak při pohledu z předu tak z pozice jezdce. Skok z Goldwinga je razantní ale řešil jsem úraz ruky a mám rád jakoukoliv výzvu. Zatím nemoho tolik hodnotit ale myslím že volba byla 100 procentní.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji tento stroj pro každého co si chce užít jízdu

Doplňky na motorce - Mám objednané nove kufry ale zatím nedorazili. Výplň levého boku a zadní blatnicek. Musím být na mou manželku trochu shovívavý. Fota dodám později.

Zatím doladuji nějaké detaily a jak po počasí dovolí vyrážím na testovací jízdu. Měl jsem možnost pouze ujet malou vzdálenost ale i tak mohou říci že obratnost váha její akcelerace je fascinujíci . Pokud někdo chce tvrdit že je těžká ať si vezme Goldwinga a vyrazí do Slovinska na krkolome stezky. Tenere je v tomto případě úplná hračka.Momentálně ujeto 1100km se spotřebou 5,1 L v režimu převážně sport. Tenere akceleruje obdivuhodně a jeho ovladatelnost je suprová což dokazuje i jeho název Super Tenere. V zatáčkách sedí jak přikovaný a jeho vedení je lehké a přesné.Brzdy jsou podle mě dostačující. Pružení jsem nastavil dle mého a je krásně plovoucí i na absolutně krkolomých asfaltkách. Uvidíme po cestování na delších trasách.

Holduš
Holduš napsal 24.04.19 v 10:13 10b.

Jerry_mysak
Jerry_mysak napsal 08.03.19 v 14:06 10b.

Blahopřeju k hezkej mašině. Už jsi jí trochu projel?
Co manželka? Zvyklá na goldase a ted bude sedět na takovým bidýlku.

ROMBY
ROMBY napsal 26.02.19 v 16:10 10b.

Kurde herdek !!! No to čumííííííím Tak aby ti sloužila !!!

GrahaXT
GrahaXT napsal 25.02.19 v 09:17 10b.

rafanvm
rafanvm napsal 20.02.19 v 20:38 10b.

vítej mezi námi, co si pořídili tento super stroj.