Ducati Multistrada 1200S (2012)

Vlastník ladanovy
Vloženo 18.2.2019
Aktualizováno 21.2.2019

Chtěl jsem změnu... Začalo to Jawou 50, Kawasaki ZX6R, KTM 640 Supermoto, Cagivou Raptor 1000, GSXR 1000 K6... No a už se o sebe bojim a chci vic cestovat než honit ego...

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava)

První dojmy - Naprostá změna a vetší pohoda než z nahrbeného supersportu s minimálním rejdem:).. Dá se jet pohodlně i trošku ostřeji. Elektronika je fajnová věc..:)..

Motorku bych doporučil pro - Kohokoliv kdo si je vědom toho, co dělá a co se může stát.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi PUIG. Držák na telefon na řidítka. Vyvedl jsem si napájení telefonu z konektoru pro připojení GPS, Zadní plotna a kufr Givi Maxia 56L, Padací rámy.

Začal jsem víc cestovat, a to i s přítelkyní, takže jsem chtěl něco "většího", co bude stále aspoň trochu sportovnější... A vždy mi lákaly ty elektronické věci jak funguji...:)

Koupeno cca 6/2018 v RV Moto Klabava - dovoz ze severní Itálie, moto vypadá v super stavu, se všema fakturama ze servisu a servisní knížkou.

Mám najeto cca 5-6tkm převážně ve dvou. (2018)

Cca po 1000km odešel plovák v nádrži - takže známá chyba kdy, přestane fungovat ukazatel paliva. Po přeměření odporu byl jasně ko. Náhradní díl byl vyměněn po domluvě s prodejcem. (Je nutné přehrát i SW v jednotce - protože nový díl má jiné katalogové číslo a je potřeba to spárovat s jednotkou).

Vyhřívané gripy v základu téhle verze jsou vetšínou haněné, protože hřejou příliš málo. U mě pro změnu nehřející vůbec, další bolest Ducati, takže to proměřím a zkusím nějakou výměnu.

Moto má 4ři módy výkonu motoru a s tím i rozdílné nastavení podvozku (verze S). Nebudu psát ódy na výkon, K6 to určitě není ale nedostatkem výkonu určitě netrpí.
Většinu času jezdím na SPORT, kdy je plný výkon. Při delších cestách a únavě měním na mód TOURING, kdy je tam pořád plný výkon ale plynová rukojeť reaguje o dost pomaleji.

V základu má moto 80NM zadní pružinu. Je to dost na hraně, protože ve dvou i s nastavením el. podvozku na 2 i s kufry mi to příjde při rychlejší jizdě tu a tam dost měkké. Řeší se to výměnou za 100NM pružinu, která je ale o par mm kratší. Uvidím jestli to podstoupím, dám tomu ještě sezónu.

Další upgrade na zvážení je SCU jednotka pro podvozek - řekněme taková odpověd OHLINSU na Skyhook dalšího modelu. Vesměs čtu na zahraničních fórech samé kladné ohlasy, tak uvidíme. Jde o to, že jednotka komplet přebírá nadvládu nad podvozkem a mění jeho nastavení v průběhu jízdy dle podmínek.
Zároveň je ale nutné funkci zapnout v nastavení, takže člověk může i nadále využít manuální nastavení, které tato jednotka dále rozšiřuje.

O čem dál přemýšlím :) - svody bez katalizátoru Leovince - ušetření váhy, lepší zvuk, jiná koncovka, RAM GPS mount na navigaci. Tune Boy - možnost individuálního přemapování za pomoci o2 senzoru. Nastavení 3 dalších palivových map individuálně, tempomat, launch control, a seříznutí náfuku vzduchového filtru :)... Propojit RPI3 s dotykovým displayem s CAN BUS ... ale to jsou takové sny..

Jo a ... Vyvedení napájecích zásuvek je naprostá tragédie, umístění je naprosto nepoužitelný, strašně by mě zajímal ten brainstorming toho, kdo vymýšlel umístění.

Celkově mi jde dobře hanit :) .. ale musím říct, že prozatím je to asi moje nejlepší motorka z pohledu, komfortu, pohody, zážitků... Mám jí rád .. Ale nikdo neví co jiného se mi může zalíbit, třeba BMW :)...

Jinak - rád se svezu v poklidném tempu s někým vyklidněným :)..

CZ175_1967
CZ175_1967 napsal 25.02.19 v 12:31

Krásná mašina.

CZ175_1967
CZ175_1967 napsal 25.02.19 v 12:31 10b.

Krásná mašina.

truk
truk napsal 22.02.19 v 19:13 10b.

Tu pružinu by chtělo zkusit, aby nebyla moc tvrdá, když pojedeš sám. Jestli ne- šel bych do ní. Tuhost pružiny ničím nenahradíš . Po Multistrádě koukám už dlouho... 10b.

Miklasek
Miklasek napsal 21.02.19 v 08:12

Po prečítaní všetkých úprav si tiež nie som istý či to bude len na nejakú "poklidnú jízdu"

Martin1042
Martin1042 napsal 20.02.19 v 18:00 10b.

Jo a za deset