ČZ 125 (1948)

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 18.2.2019
Aktualizováno 18.8.2023

Vloženo: 11.04.2019, Uskutečněno: 11.04.2019, Zhlédnuto: 33x

V březnu jsem se byl podívat v Chotusicích a něco málo jsem tam pořídil.
Jednak je to zadní kolo s úzkou rozetou. Bude potřebovat péči, ale bude OK. K tomu je pořídil pár dalších propriet..
Číselník VDO do tachometru, palivové vedení, pružinu brzdového pedálu, záchyt lanek pro páčku spojky a dekompresoru a to hlavní - originál karburátor Jikov 2916. Je to Téčkový karbec, nikoliv Pionýří 2916H. Z něj mám opravdu radost a nestál ani moc peněz. Také už mám doma vzpěry zadního blatníku a nosič. ten jsem koupil v replice od Hadrávka, protože ho budu muset upravit na starší provedení, snýtované se vzpěrou. A kvůli tomu nebudu ničit originál..

Vše je namontováno a uloženo pro časy budoucí.

• Popojedeme

Tak zase pár drobností doma. V prvé řadě jsem sehnal nepotuzený rám. K tomu jsem koupil klakson se znáčkem ČZ. Dokompletoval jsem světlomet. na zadních kolech mám extcentry. Podařilo se mi sehnat originální, nikdy nen

Vloženo: 02.11.2020
    Uskutečněno: 02.11.2020
  • Pár střípků puzzle

Tak kousek zase poskočíme.. Dovezl jsem si domů rám z Maneta 90. Podepsal se na něm kutil domácí. Bodří si již určitě všimli zadní partie rámu. Ano, jsou to závěsy kol ČZ 125T. A ano, chápete dobře, co s nimi mám v pl

Vloženo: 24.02.2019
    Uskutečněno: 23.02.2019
  • Další střípek do velkého puzzle

Sesly se mi dvě přední vidlice, tak jsem nasadil tu v lepším stavu. Na řídítkách už je krutikruk, v nádrži kohoutek a víčko.. Ono to pujde postupně..

Vloženo: 18.02.2019
    Uskutečněno: 02.02.2019