KTM Duke 390 (2015)

Vlastník Matess727x
Vloženo 17.2.2019
Aktualizováno 18.2.2019

Jsem si po novém roce řekl, že bych si ten letošní rok mohl zpříjemnit nějakou novou hračkou v podobě nějakého lehkého vozítka kolem komína. Nechtěl jsem nic nějak přehnaně silného,...to už mě nějak úplně nebere a chtěl jsem něco né váhově objemného.

Motorka koupena od FIRMA:Aleš Imrich - Aleš Moto (Moravská - Motorka koupená v Lednu 2019 od Aleš Imrich - Aleš Moto. Dovezl mi jí dodávkou až domů, jelikož počasí bylo v té době ryze zimní. Super domluva. Sice jsem asi po 3 týdnech (bez toho abych vyjel) zjistil, že je prasklý air-box, ale po domluvě s prodejcem koupený nový. Takže vše v pořádku.

Honda CRF 250M: Hm,...přecijenom těch 17 kW je málo-na váhu stejnou jako má Duke. Také jich na bazaru moc není a když, tak jsou dost v ceně (což tak úplně nechápu). Sice je to docela pěknej novej strojek, ale na motárda slaboučký.
Beta M4: Ta by výkonem vyhovovala (motor stejný jako Suzuki 350), ale na bazaru jich bývá jak šafránu. Sice nedávno jedna v zánovním stavu na bazaru byla-už ta novější verze s hranatým světlem, ale než jsem se rozhoupal, byla fuč.
Suzuki DR-Z400 SM: Také jich na bazarech v dobrém stavu moc není a přecijenom už je to starší technologie. Chtěl jsem zkusit už něco modernějšího se vztřikováním atd.
Yamaha WR 250X: Nevím proč, ale nějak se mi to WéeRko v té tmavé a modré barvě nějak nelíbí. Oproti CRF 250 M ale o dost živější.
KTM Duke 200: Po zjištění, že je to vlastně stejná motorka jak 390 Duke jen se slabším motorem, mě zájem o dvoukilčo opustil.

První dojmy - Jak mám rád ty endura, potažmo motárdy, hledal jsem ve vodách 250-400 kubíkových motárdů. O nějakých těch KTM Dukách jsem vlastně moc nevěděl. Ale jak jsem slídil a hledal, čím bych si tak udělal radost, narazil jsem na ty Duky od KTM. Nejdříve mě zaujala KTM 200 Duke (překvapivě má více kW něž třebas to CRF 250 od Hondy),...ale zjištění, že velikostně je to stejné jako 390 Duke už ve mě to 390 kubíkový vzbudilo celkem rajcovní zájem. No a když už jsem se odpoutal od fixace na ty endůra a motárdy, řekl jsem si proč vlastně nezkusit trošku něco jiného. Pak už zbývalo jen najít nějakou v pěkném stavu a s málo km na bazaru. Chtěl jsem model do roku 2016, páč ty nový Duky se mi vizuelně nelíbí a prý je v tom už přehnaně moc elektroniky. Na bazaru jich je celkem na výběr a po nějakém pártýdením zevlování po inzerci jsem si konečně jednu vybral. Dokonce mi jí prodejce po domluvě dovezl až domů, což bylo vzhledem k mrazivému počasí příjemný. Zase jsem jí nemohl nějak moc vyzkoušet. Ale už jsem pár motorek sedlal, takže zvyknout si na něco jiného mi nečiní žádný problém.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho bych motorku doporučil? To teda vůbec nevím. Pro někoho, kdo si chce pořídit živý, lehoučký a né zrovna levný (prostě KTM no) vozítko kolem komína. :)

Doplňky na motorce - Doplňků jsem Kačeně koupil hned několik:

- Laděný konec plus svod
- Sportovní Simota filter
- Zkrácený zadní blatník
- Padací rám
- Plech pod motor (klín se mi nelíbí)
- Tuningový kryt řetězu
- Zadní nosič,...budu občas potřebovat kufr.
- Sundal jsem zadní stupačky, páč tam vypadaj jak tykadla
- Držák výfuku od KTM (drahej jak sviňa)
- Vyšší plexi
- Tuningový (Duke) kryt chladiče
- CNC krátké nastavitelné páčky
- Blastry Acerbis (ty od KTM se mi nelíbí)
- Nějaká ta tuningová víčka z Alliexpresu

Asi toho bude více (rád tuním a jsem hračička),...ale vše ještě na fotkách není-ještě čeká na namontování.

No konečně jsem díky počasí mohl Katušku trochu více protahnout. Sice to v půli února není na motorku tak úplně normální, ale včera jsem pár bláznů na motorkách viděl, když jsem přejížděl autem z vých.čech do Tábora, takže jsem v neděli také nelenil a jako seznamovačku si dal nějakých 120 kilásků po okrese.
- - - - - - - - -
Hm,...čím začít. Jak už je k této KTM 390 Duke psáno od jiných uživatelů, Káča je opravdu krásně ovladatelná, lehoučká a svižná. To jako fakt jo. :) Na jedničku jde na záda jen plynem, takže pro jezdce po zadmím (mě se to netýká teda) to musí být parádní hračka.
Nemůžu posoudit jak jede v původním "setupu", jelikož jsem Kačeně pořídil a namontoval hned laďáček (hlavně teda kůli zvuku) a sportovní Simota filtr. Co jsem se dočetl a skonzultoval s p.Trojanem z KTM H.Králové, je dobré k otevřenému filtru a výfuku přehrát palivovou mapu. Sice to u KTM dělají výhradně k laďákům Akrapovič co KTM prodávají (ale za nějakých skoro 20 tisíc laďák-to nejsem blázen), ale po domluvě s p.Trojanem mi to udělají i na můj neznačkový čínský laďák. Oni totiž prodávají na Duky laďáky od nedalekého výrobce Sharon Exhaust a mapa bude na můj činský Akrapovič podobná. Sice s těma Sharonama mám dobré zkušenosti, ale na tom Duku se mi velikostně nějak zvlášť nelíbí, tak jsem volil laďáček z Alliepresu, kde jich je velký výběr za hubičku. Zpracováním a funkčně je to úplně ok.
- - - - - - - - - -
Jak už je k této 390 Duke psáno,...jelikož je to jednoválec, v nízkých otáčkách to lehce cuká. Na to jsem ale z mých oblíbených velkoobjemových jednobuchů zvyklej. Ve středních otáčkách to ale jede jak splašená vosa. Zkoušel jsem nějakých 160 km/H, ale to už dost fouká, takže zkusím objednat na Alliexpresu ještě to o něco vyšší plexi a uvidíme co to udělá. Každopádně se na lámání rychlostních rekordů s touto motorkou nechystám. Vlastně jsem nezjistil, jestli mám zapnuté ABS nebo ne (musím se podívat do manuálu),...ale nic co by "kecalo" do brzdění jsem nepozoroval. Motorka má najeto nějakých 7300 km, takže mě čeká serviska. Chystám se nalít Motorex TOP Speed 4T 15W-50, to by mělo Kačeně udělat obzvlášť dobře.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 02.10.21 v 11:21 10b.

Zdravím Draku,pořídil jsi si pěknou kačku do své stáje

Adjagr_cz
Adjagr_cz napsal 25.08.19 v 18:58 10b.

BOHUŽEL musím konstatovat - jedna z nej motorek. Mám rád motorky, které se musí ždímat a mít 70% času plný plyn. Ale tohle se dá zažít pouze s menším obsahem a dnes nad malým obsahem spoustu motorkářů ohrnuje nos. BOHUŽEL - protože ji nemám v garáži :)

Johnny83
Johnny83 napsal 25.03.19 v 14:38 10b.

Zdar, tak jsem si jí konečně taky přivezl, ale zatim zajíždim. Co ta koncovka? Je to ok? Jsem tu viděl, jak se to někomu propálilo, tak jsem to pro jistotu otevřel, vata tam sice je, ale prej stojí za prd a mám jí vyměnit...

Myschan
Myschan napsal 25.03.19 v 08:59 10b.

Pěkná hračka

Samíc
Samíc napsal 11.03.19 v 21:47 10b.

Moc pěkná