Honda NC 750X (2018)

Vlastník Hunyady
Vloženo 16.2.2019
Aktualizováno 23.3.2019

Velká motorka pro pohodlné pohodové cestování.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - Velice vstřícný přístup pana Dohnala.

Honda Forza 300: zjistil jsem , že za cenu skútru se dá koupit i motorka
Honda CB 500F: moc se mi líbila, váhal jsem, ale nakonec vyhrálo pohodlí cest. endura

První dojmy - První dojmy byly výborné, jede hezky, velikostně mi sedí, při jízdě je pohodlná, výkon dostatečný na cestování v provozu s auty, ale žádný dravec.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro lidi, kteří nehledají maximální výkon, ale chtějí velkou motorku na pohodlné cestování. Je to spíš takový motorkový dělník na každý den.

Doplňky na motorce - Zatím jsou nainstalovány jen padací rámy Givi, mám koupeny vyhřívané rukojeti Oxford, zásuvku s 2 USB Oxford a objednaný držák topcase.

Je mi už 45, před 30 lety jsem začínal na Pionýru, pak ČZ 175, potom po několikaleté přestávce Jawa 250/559 panelka s Pavem 40 a zase několik let pauza, potom půllitr Kawasaki ER-5, pak děti, karavan...
Po osmi letech jsem chtěl něco na dvou kolech, začal jsem pokukovat po skútru 125-250 ccm. Nakonec jsem koupil PCX. Byl jsem z něj nadšený, ale brzy začal uvažovat o něčem silnějším. "Věděl jsem", že nikdy už nechci motorku a zůstanu u skútru. Půl roku jsem byl přesvědčený, že to bude Forza 300. Až jsem se na ni chtěl jet podívat, prošel jsem ceník Hondy a za cenu jednoválcového 300 ccm skútru našel CB500F - dvouválec, půllitr. Jel jsem na něj kouknout do Krhové, ale v tu dobu měli slevu nejen na CB500F, ale i na NC750X. Sedl jsem na obě a bylo rozhodnuto. NC byla větší, sedělo se na ní jako na skútru, kastlík místo nádrže (prostor na integrálku jako na skútru), cena o 22.000 pod ceníkovou a bylo rozhodnuto.
Zatím s ní nemám moc zkušeností. Dnes jsem ujel prvních 53 kilometrů. Samozřejmě je to jiná káva než PCX. Zatím zajíždím, ale prvotní zkušenost je super. Jede to už od 2500 ot., krásně se sklápí do zatáček, ale co umí, ještě nevím. Nové pneu a brzdy mi nedovolují najet do zatáčky jak bych chtěl, řazení do 4000 ot. zase neukáže, co motor umí. Na jaře to bude lepší. Převodovku mám manuál. Trochu jsem se toho bál, ale nebylo čeho. Jde přesně a řadit jsem nezapomněl.
Je zvláštní, co se Hondě podařilo udělat za motorku. Hodně lidí na ni přechází ze skútru, případně ji vybere ze zadání "koupím skútr". Její konkurenti - malý Strom a Versys jsou víc motorkoví, nejsou to takové rozpočtové motorky jako NC, na které je to vidět (plechová kyvka, jeden kotouč vepředu). Upřímně - 200 podle ceníku bych za NC nedal, to radši 135 za CB500F. Jo a zapomněl jsem na největší rozdíl od skútru. Už mě zase zdraví motorkáři. Na PCX jsem mával jak na 1. máje a nic. Hold skútr není motorka. Až budu mít najeto víc kilometrů, zase napíšu.
23.3.2019 - Dnes vyšlo počasí, tak jsem po pár kratších výletech dnes vyjel na delší cca 200 km okruh. Jel jsem jen po okreskách a přidávám pár postřehů. Pro klid duše jsem na motorku namontoval padací rámy a chystám se ještě na montáž gripů Oxford, USB zásuvku Oxford, držák topcase, blastery a tankpad. Jo a mám už nainstalovaný zadní blatníček z Alliexpressu.
Co se týká poznatků - při mírném překračování rychlostních limitů (do 100-110) se dá opravdu jezdit za 3,5 litru i se syrovým motorem. Další poznatek je, že opravdu po 100 km začne ze sedla bolet zadek. Jinak brzdy, které někteří haní, mi připadají naprosto dostatečné, zvlášť přední. Zadní se teprve "ojíždí", tak bude snad brzdit líp. Plexi štítek je super do 100-110, v pohodě do 120, dostatečný i ve 140 a víc jsem nejel. Pomalu si zvykám, jak najíždět do zatáček, přece jen PCX se sklápělo líp. Ale do zatáček jde NC krásně, oproti skútru je super, že se dá brzdit motorem. Zatím mám najeto přesně 400 km, takže se seznamujeme, ale jsem s NC moc spokojený. Tak snad to vydrží.

momo71sk
momo71sk napsal 10.04.23 v 20:47 10b.

Krásná farebná kombinácia. Dobrý popis. Nech Ti robí radosť!

Lípa6
Lípa6 napsal 25.12.20 v 19:26 10b.

milda666
milda666 napsal 30.05.20 v 00:14 10b.

Pěkná mašinka, musíme udělat sraz NCéček.

Chleidy
Chleidy napsal 24.05.20 v 09:10 10b.

NC je pěkná a spolehlivá, jen jsme si nebyli souzeni. Ať ti slouží ke spokojenosti.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 02.12.19 v 19:57 10b.

pěkná recenze, ať ti dobře slouží