renocar_unor

Simson S 51 Elektronik (1980)

Vlastník T-renc
Vloženo 14.2.2019
Aktualizováno 14.2.2019

Koupili jsme si s manželkou každý jednoho Simsona a dělali jsme vyjížďky do nedalekého oklí.

První dojmy - Oproti Jawě 555 to byla "konečně pořádná mašina", ve které jste se nemuseli pořád šťourat, aby jste ji mohli nakopnout. Byla to zábavná i praktická motorka.Do práce jsem na ní jezdil pravidelně až do prvního sněhu, pak zas hned jak roztál.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé kluky, rybáře, nenáročné motorkáře, sběratele, atd...

Doplňky na motorce - Plexištítek z burzy na Jeremenku, kufr na helmu, blinkry jsou z Babety, zadní světlo zase z Jawy 350.

Něco už jsme na Simsonu najeli. To video je sestřih z našeho archivu, jak šel čas. Jedna zkušenost: "Když jsem Simsona upravil k obrazu svému (viz. video) začala na něm jezdit manželka do práce, ještě se v motorkách nevyznala a nevěděla, jak se přepíná na rezervu. Požádala o přepnutí rezervy jednoho kolegu v práci, ten se na motorku podíval ze dveří a odpověděl, že těm novým motorkám on nerozumí." Z této příhody lze usoudit, že v té motorce letitého Simsona vůbec nepoznal.

liň
liň napsal 21.02.19 v 15:11 10b.

A já mám Simson S R 50 ,taky je to skvělý stroj a do Brušperku občas zavítám tak se možná někdy potkáme

T-renc
T-renc napsal 20.02.19 v 16:14

Díky za komentáře, mám radost, že vás můj popis Simsona zaujal. S jistou dávkou nostalgie na ně vzpomínáme s manželkou. Jednou mi manželka řekla (to jsme ještě Simsony měli): "Kdyby jsme se někdy měli rozejít, tak toho červeného Simsona si beru já". Sice jsme se nerozešli, ale Simsony už nemáme, během těch xx let se u nás vystřídalo postupně na 20 motorek. Nejdříve bylo vše krát 2, dnes už je to krát 4. Máme totiž 2 děti a všichni chceme jezdit.

hruso25
hruso25 napsal 17.02.19 v 21:40 10b.

Simson s51 je kult. Treba sa oň z láskou starať a on sa svojou spoľahlivosťou odmení.

_Michal
_Michal napsal 15.02.19 v 10:01 10b.

Simson je legenda! Mám taky jednoho v origo stavu, diky bohu

PS: shanim papiry k druhymu...

31081
31081 napsal 15.02.19 v 07:51 10b.

Byl to můj první nový stroj.Když jsem zjistil,že je skovaný u babičky v kůlni a čeká na moje narozeniny.Chodil jsem se na něj dívat přes okno.Pocity jaké jsem prožíval se nedají popsat.Bylo mi patnáct a začínal jsem řidičák na 50ku.Nakonec jsem na něm najezdil necelých 25000 km a pak ho blbec před vojnou prodal