BMW R 1200 RT (2011)

Vlastník sip_
Vloženo 13.2.2019
Aktualizováno 14.2.2019

Můj vysněný koráb silnic. Modernější provedení a pár technických vychytávek mne zlákalo upgradovat z 1150 na 1200 a o dekádu omladit.

Motorka koupena od vlada2374 (Okrouhlo) - Velmi příjemné jednání, lidskost a pohostinost.

První dojmy - Ležatý dvouvál šustí jako peřina podzimního listí. Plynulé projíždění zatáček. Snadná manipulace i nižších rychlostech nebo na fleku (na to, že už je to kus stroje). Síla motoru dá odpich. Ani devět stupňů Celsia při první jízdě nebylo na překážku, páčto člověk je krásně krytej a ohřívanej nejen od rukou, ale i od pr... Padla do ruky, jakoby jsme se znali od malička.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce pohodlně dojet až tam, odkud už není vidět komín.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojet a sedačky, komplet tří kufrů, zásuvky kam se podíváš, UBS, Bluetooth, rádio, EPS, ASC, tempomat, el. nastavovací plexi, originální tankvak.

Na svoji milovanou R 1150 RT jsem nedal dopustit, oslovila motorově, vybaveností i přívětivostí k cestování. Prostě něco pro mne. Ovšem léta běží, vážení, a už se pomalu blíží plnoletosti.

A snem mnohých je nakráčet do salónu a vybrat si svůj milovaný, navoněný stroj blýskající se novotou. Jenže, kde na to vzít. Tak hned druhou možností, pro mnohé stejně nereálnou, je natrefit na super stroj, v super kvalitě a péči, za super cenu. Sice z druhé ruky, ale bez kompromisů.

V zimních měsících člověk občas brouzdá netem, pokukuje, což jsem zrovna jednoho zimního večera provozoval, když mi padl zrak na inzerát: BMW R 1200 RT, najeto 34 000, prodáno nové v 2011 v ČR, původní majitel, vybavení cestovatelské, cena víc než přívětivá. Splněný sen.

Po dvou mailech domlouvám návštěvu. A za pár dnů stojím před domem v cizí vesnici a otevírá mi muž s úctyhodným věkem, vede mne do stodoly a tam stojí tahle kráska. U kávy si pak sdělujeme zážitky z cestování a studujeme související dokumenty. Slovo dalo slovo a za dalších deset dnů už testuju své první kilometry.

Písty si bublají zleva doprava a zase zpátky. Zvuk se mi zdá více ušlechtilý, než u předchůdkyně. Vlastně všechno ovládání až na jeden prvek, se mi zdá plynulejší, ladnější, tak nějak dospělejší a uhladěnější. Tím jedním prvkem je ovládání směrovek. Přeci jenom zvyk z 1150 občas nutí do pohybu pravý palec. A ovládání vlevo je trochu na dlouhej palec.

Někdo říká, že na novou motorku se zvyká i deset tisíc kilometrů, než se člověk zžije. K tomu respekt. I na té mojí je celá řada nových prvků, které budu muset ještě poznat. A bud je chtít testovat, třeba nastavování podvozku. Na druhou stranu je to mladší model toho, co už důvěrně znám. Co klidně pluje krajinou, krásně klopí zatáčky, táhne silou vpřed a kryje před náporem větru či deště.

Doufám, že se budeme společně radovat z mnoha klidných kilometrů.

Forss
Forss napsal 20.02.19 v 19:24 10b.

Ty tajnůstkářu

Zipák
Zipák napsal 18.02.19 v 12:28 10b.

Nádhera

Mark09
Mark09 napsal 17.02.19 v 21:05 10b.

StB
StB napsal 17.02.19 v 20:02 10b.

Super mašinka. Ať slouží.

JerryAnyz
JerryAnyz napsal 17.02.19 v 12:44 10b.

Gratulu a ať hodně spokojených kilometrů!