KTM EXC 250 (2008)

Vlastník Enduromagor
Vloženo 12.2.2019
Aktualizováno 30.1.2024

Po 6ti letech konečně návrat k ostrému dvoutaktu.

První dojmy - Sakra já snad jedu na kole s rachejtlí v prdeli... Přestup z TT 600R byl čisté vysvobození z věčného trápení s váhou (100kg vs. 150kg) a náročném startování po záhozu. Co do výkonu, nelze srovnávat.

Doplňky na motorce - Kryt pod motor (ebay 1000kč)

Jelikož mě už nebavilo se věčně tahat s 1,5 váhy EXC po lese a skákat na tom po každym záhozu jako kok*t a naskytla se dobrá koupě od člověka co moto vlastnil posleních X let (většinu dosavadního života motorky), nebylo nad čím přemýšlet.

První dojem byl hodně zajímavej... viz první dojmy...
6 let z5 jsem měl EXC z 97 (Öhlins, Marzocchi) , teď už mám o 20kg víc a něco málo jsem najezdil na všem možným i nemožným, i tak mi přijde že to prostě jede jako kráva... a to je přesně ten důvod proč mě uz TT-R nebavilo :/

Postupně budu doplňovat dojmy, závady, poznatky atd...

Update 21.12.2020

Na jaře 2020 jsem preventivně měnil pístní sadu.
Spojka i přes velké trápení zatím drží bez problému, akorát spojkovej koš už má něco za sebou a bude se muset časem vyměnit.
Díky výkonu a váze je ježdění opravdová zábava.
Nevěřil bych, kam až se člověk může s motorkou vyšplhat.

Poznatkem je, že do převodovky musí přijít opravdu 10w50, s 10w40 už to neřadilo.

Na podzim si užila babí léto Rumusku.
Bez jediného problému krom adaptace na velké výškové rozdíly :D
600m vs 2200m... holt karbec :)

Motorka bez problémů sloužila až do ledna 2024, kdy jsem ji prodal.
Náhradou je opět 250 ale tentokrát TPI.

PatriKTM
PatriKTM napsal 29.06.19 v 21:51

Mimochodem nevím jak to bylo se stařšíma KTMkama, ale musím říci že ta má 2019tka je kvalitní :D Sice jsem na tak silné motorce nikdy dříve neseděl, ale po tom co jsem to celé prohlédl a po tom co jsem něco najel a párkrát to zahodil, tak až na pár odřených plastů se nic s tím nestalo

PatriKTM
PatriKTM napsal 29.06.19 v 21:42 10b.

KTM 250 EXC je úžasné vozítko! Též to miluji! I když na něčem takovém sedím poprvé v životě, tak jsem si hned zvykl Připadalo mi jakobych na tom jel už tak 5 let :D

O.N.E.
O.N.E. napsal 13.02.19 v 19:45 10b.

Super volba