Honda XL 650V Transalp (2004)

Vlastník Venca487
Vloženo 2.2.2019
Aktualizováno 2.2.2019

Vsadím na dobré recenze a spolehlivost tohohle modelu :)

První dojmy - Po Číze je to hrozně velký, těžký, přibyly dva takty, nemusím lejt olej a votáčet řadičku na nakopávačku :D

Jak už jsem se zmínil, chci začít cestovat, nejdřív po ČR, v létě zkusit Alpy ale prvně se s tím pořádně sžít. Alpa jsem zvolil kvůli vesměs dobrým ohlasům po celou dobu působení výroby tohohle stroje. Kupoval jsem na podzim 2019. Chtěl jsem to mít ve stavu abych do toho nemusel z kraje moc investovat, ale spíš si připlatit a mít motorku v cajku. Padl mi do oka tento Alpík z Mohelnice. Najeto 36 000 km, původem z Německa, vyhřívaný hefty, nový gumy, vysoké plexi, laďáček, nová řetězovka, komplet bedny, spousta doplňků... zkrátka vypadalo to že se minulý majitel staral. Vypadá to že to snad bude pravda, ještě jsem neměl šanci to vzít někam na výlet, jen co jsem to dovezl tak za týden napadl sníh :D Jel jsem jen asi 3 testovací projížďky + jedna na evidenčku. Těch 39 kw je pro moje zkušenosti více než dost... uvidíme jaká bude jízda ve dvou, jinak motorka se mi strašně pěkně řídí a vůbec není znát že jedu na něčem co má skoro 200 kg.
Jinak jsem hned rozebíral pověstný přepínač blinkrů a dálkovek, stará zatuhlá vazelínka už je nahrazená novou a vše šlape. Vyměnil jsem olej, vylil jsem z toho naprosto stejný množství co jsem i nalil zpět, olej snad nežere. Co jsem tak pročítal fóra tak jediným takovým mechanickým strašákem je výstupní hřídel řetězového kola, kontroloval jsem, byla naprosto zdravá bez vůlí, ale pro jistotu jsem objednal parádní aparát od KK bikes (viz fotky) a mám klid na dalších 25 000 km. Tak uvidíme na jaře kam nás společný cesty zavedou :D

Triny
Triny napsal 09.02.19 v 17:24 9b.

Ahoj, také jsem ji nedávno koupil a udělal jsem dobře. Ať ti dělá je samou radost.

spike-cz
spike-cz napsal 03.02.19 v 10:22 10b.

Vítej v klubu alpistů

speroure
speroure napsal 02.02.19 v 21:54 10b.

Parádní Transalp Přeji mnoho km

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.02.19 v 20:57 10b.