Honda GL1800 GoldWing (2012)

Vlastník Mirlos
Vloženo 2.2.2019
Aktualizováno 19.3.2023

Silná, rychlá, pohodlná - luxus cestování

První dojmy - Hned od začátku skvělý dojem, vynikající tah a velmi dobré vedení, špičkové brzdy, velký přehledný displej s navigací a kvalitní podvozek. Do zatáček jde sama a i přes svojí váhu - 436 kg je to svižná ještěrka v kopcích.

Motorku bych doporučil pro - Pro jednoho zbytečnej parník, ale s rozumnou babou jezdit odpočatej po veledálavách a kochat se krajinou, tomu je určen tento stroj.

Doplňky na motorce - Výbavou konkrétně můj stroj docela hýří. Přes všelijaké chromy, které nejsou důležité, vyzdvihuji především velký a dobře viditelný displej s navigací, hodně dobrej poslech muziky přes USB, vyhřívané hefty a sedačky, mlhovky, americké výfuky Vance and Hines s úžasným zvukem šestiválce a masívní předkopy, kterými jsem v šedesátce odhodil srnce. Samozřejmostí je zpátečka a ABS. Ještě je tam airbag, ale ten ať raději nemá příležitost se aktivovat a pak celá řada diodových světýlek vepředu i vzadu.
GUMY chce Bridgestone, ale velmi dobrá zkušenost je i s Metzelerem !

Nikdy v minulosti jsem po tomto stroji netoužil a zajímal se hlavně o produkci motocyklů Indian, ale nakonec jsem si řekl proč ho nevyzkoušet.
O Goldwingu netřeba psát litanie. Pořizuje se především pro dlouhé pohodlné cesty Evropou Cestovní mastodont s maximální výbavou vás zaveze tisíce kilometrů daleko bez větší známky únavy. Při rychlém přesunu denní nájezd 1000 km není problém
Nacpete úložné prostory, další zavazadlo na nosič a vyrazíte na měsíc po Evropě.
Když se zrovna nesvalíte, spolehlivě se vrátíte domů jen s ojetými gumami a vyměníte olej. Pak můžete vyrazit znovu. Při rychlosti 200 km/h žere jako auto, jinak běžně za 5 l/100 km.
Jediné co mi na tomto motocyklu vadí, jsou plasty a některá jejich složitá i jednoduchá kotvení. Neznám plast, který by na motorkách dříve nebo později nepraskl. Tak to prostě je, ale již existují dvousložková lepidla, která pomohou.
I když je to největší plastový "megaskútr" na světě, buďme za něj rádi, neboť nový model r. 2018 je i přes špičkové jízdní vlastnosti dost ořezán jak na robusnosti, tak v úložných prostorách a tím éra mohutných strojů začíná odeznívat.
Mojí srdeční záležitostí však stále zůstává Yamaha Royal Star Venture a Goldwing je prostě jen skvělým dopravním prostředkem.

versys2007
versys2007 napsal 09.02.19 v 20:47 10b.

Paradni stroj, mnoho pohodovych kilometru a at slouzi

Varo
Varo napsal 04.02.19 v 11:51 10b.

Víš, co chceš a jdeš si za tím, super stroje i styl,

Normik
Normik napsal 04.02.19 v 11:06 10b.

Na takové pojezdy kolem komína ideál

Šimi57
Šimi57 napsal 02.02.19 v 20:41 10b.

No konečně se zde po delší době objevil pořádný stroj. Kolama důle.

Čadil
Čadil napsal 02.02.19 v 20:11 10b.

PARÁDA,PŘEJI SPOUSTU KM