Kawasaki ER 5 (2005)

Vlastník Barna
Vloženo 27.1.2019
Aktualizováno 27.1.2019

Není nová, ale určitě si spolu užijeme ještě spoustu legrace. Padla mi do oka hned na první pohled a posez.

Honda CB 600F Hornet: Jsem začátečník, tak jsem dal přednost levnějšímu dvouválci.

První dojmy - První dojmy veskrze zatím pozitivní, ale možná to bude i tím, že nemám s čím jiným srovnávat. Je to má první motorka a letošní leden (2019) nepřeje moc projižďkám pro získávání dojmů...

Motorku bych doporučil pro - Nechal jsem si ji sám doporučit jako vhodné moto pro začátečníka.

Doplňky na motorce - Držák na kufr + kufr Kappa. Vyměněné přední sériové blinkry za (podle mě) hezčí.

Proč právě tenhle stroj ? První impulz ke koupi ER 5 bylo to, že se mi motorka velmi líbí ( líbí / nelíbí - to je přece ten nejdůležitější technický parametr, který je potřeba při koupi motorky sledovat.. Koho zajímají kW, nájezd km... - hlavně jestli je pěkná a není moc poškrábaná, ne? :)). A pak jsem začal hodnotit další věci. Je vhodná pro začátečníka, obsah válců, hmotnost, kolik má najeto, jestli byla bouraná atd... Před koupí jsem si vzal s sebou zkušeného automechanika, který motorkám rozumí a nechal ho celkově posoudit tuto motorku a jestli má cenu kupovat. Má své mouchy (teď myslím tu motorku..) a servis bude něco stát, ale ve výsledku "co" a "za kolik" se rovnalo "dobrá koupě", takže jsem si motorku koupil.
Představa je taková, že mi bude sloužit na dojíždění do práce - skrze spíše okrajové části velkoměsta, nějakých 40 km denně a samozřejmě na příležitostné výlety.
Po jedné, dvou sezónách zhodnotím jak sebe, tak motorku a možná přesedlám na jinou... Silnější? Jiný typ ? Uvidíme. Zatím mě, kromě naháčů, lákají cestovní endura...
O první jízdní dojmy se rád podělím, jakmile na "é-erce" poprvé zjara někam vyrazím.

Tata-
Tata- napsal 01.02.19 v 11:13

Ja ji mam uz 4 rok 100% spokojenost

vale..46
vale..46 napsal 31.01.19 v 21:46 10b.

take jsme mel ER5 skvela na nauceni

Čadil
Čadil napsal 27.01.19 v 18:23 10b.

hezký kousek

Hunyady
Hunyady napsal 27.01.19 v 13:12 9b.

Taky jsem ji kdysi měl, úplně stejnou a rád na ni vzpomínám. Měl jsem ročník 2006. Dodnes mě mrzí, ze jsem ji prodal. Byla to příjemná motorka. Tak ať ti dělá radost.
Škoda, že jsi nepřidal víc fotek.