renocar_unor

Honda GL1200 GoldWing (1987)

Vlastník Tomis69
Vloženo 24.1.2019
Aktualizováno 5.5.2022

K padesátinám jsem si splnil klukovský sen. Poprvé jsem ji viděl, když mi bylo asi 16 let. Tehdy byla moje první myšlenka: "Je to ještě motorka nebo už auto?" Byl jsem ohromen.

Motorka koupena od FIRMA:Haus-moto (Ledeč nad Sázavou)

Honda GL1100 GoldWing: důvod neuveden

První dojmy - Krasavice. Majestátní.Elegantní...pros tě královna. Pak začal hlodat v hlavě červík:"Je tak veliká, bude určitě moc těžká. Zvládneš ji? První nastartování = šepot květin :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře,který upřednostní pohodlí a styl před adrenalinem.

Doplňky na motorce - alarm

Přiznám se, že jsem naposledy jezdil na motorce před dvaceti lety a to na své staré, milé kývačce Jawa 250. Honda Goldwing byla pro mně vždy něco jako kosmická loď... dokonalá,nádherná a nedosažitelná.Jelikož jsem jako řidič tzv. pohodář, tak jsem se rozhodl právě pro tenhle stroj. Mám k ní velký respekt. Až najedu pár prvních kilometrů, tak se s vámi podělím o dojmy. Zatím jen studuji manuál a chodím ji do garáže hladit a prohlížet. Prostě se seznamujeme.

25.2.2019
Tak dnes jsem se poprvé svezl. Zatím jen pár koleček po dvoře. Jen na jedničku a dvojku. Obavy z rozměrů a hmotnosti mě pomalu opouštějí. Jakmile se rozjede jsou obavy pryč. Ovládá se mi moc dobře. Po pár okruzích kolem dvora jsem si zkusil i otáčení na malém prostoru. Vše bez problému. Moc se těším na skutečné jaro. Čeká mě ještě výměna oleje a menší očista a konzervace.

19.3.2019
Druhá projížďka. Stabilita v pohodě, jen poryvy větru na otevřené silnici byly dost nepříjemné. Zajel jsem do města a hodinu jsem se věnoval kruhovým objezdům. Jeden je fakt malý a poskládat se do něj v minimální rychlosti byl napoprvé docela silný zážitek. Potřetí už celkem v poho. Mašina funguje bez problému, jen uvažuji o úpravě sedla. Mám podezření, že je trochu přicpané a posez není pro mě úplně ideální.

23.3.2019
Tak dnes jsem vyměnil olej a filtry včetně aplikace Militecu do motoru a kardanu.Když už jsem měl sundané sedlo, tak jsem si všiml, že je zčásti neoriginálně přišitý potah. Tak jsem ho kuchnul a objevil v něm nacpané tři špalky molitanu. Molitan šel ven a potah jsem přisponkoval zpět. A problém špatného posezu je vyřešen. Teď sedím jak na gauči a je to super. Samozřejmě hned následovala vyjížďka. Parádní počasí, super jízda

hemar
hemar napsal 16.04.23 v 21:03 10b.

Tak tomu říkám splnit si sen! Přeji hodně šťastných kilometrů.

Wingfr
Wingfr napsal 15.07.22 v 15:44 10b.

BaggioPrague
BaggioPrague napsal 08.06.22 v 06:46 10b.

Nádherná klasika, snad se někdy setkáme na nějaké vyjížďce.

skutrčz175
skutrčz175 napsal 21.01.21 v 07:49 10b.

Super stroj.

_Dědek_
_Dědek_ napsal 14.06.20 v 11:35 10b.

Pěkný stroj...