Ducati Multistrada 1260S (2018)

Vlastník skalnicek
Vloženo 24.1.2019
Aktualizováno 31.5.2020

Skvělá ,nádherná, pohodlná prostě jednička

Motorka koupena od Ducati praha

BMW S 1000 XR: Ducati se líbila víc

První dojmy - Je to moje druhá multistráda. Opět bílá. Poté co jsem zrušil mou předchozí multici, kdy při výjezdu ze zatáčky mě přímo pod kolo skočil králík a já se lekl tak, že jsem prudce zabrzdil a multice to nepobrala a vyhodila mě ze sedla. Jsem si řekl že všechno zlý je pro něco dobrý a já si aspoň koupím nový model. Koukal jsem na obrázky, hltal recenze a nakonec ji jel vyzkoušet a bylo hotovo byla skvělá a já ji hned objednal.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem . Klidně i začátečníkovi který to má v hlavě srovnaný. Motorka je fakt nezáludná i když umí být hodně rychlá.

Doplňky na motorce - Větší plexi. Mlhovky , vyhřívané rukojeti, bezklíčkové otvírání nádrže. Doplňky od CNC racing vše v červené krásně jdou k bílé. Tak sem si udělal radost novým výfuk

Kupoval jsem koncem května a najel 6000 km, takže je čas hodnotit. Je to supr motorka , rychlořazení je skvělý. Proti staršímu modelu rychleji zrychluje a lépe se sbírá z nižších rychlostí . Co se týká stability je to proti předchozímu modelu trochu lepší hlavně s kufry, ale rozdíl se projeví až kolem dvoustovky. Jinak je klidná i když jedu 250. Trošku ztratila sportovní charakter, kdy předchozí model byl takový hravější a snadněji padal do zatáček. Ochrana před větrem je skvělá i když jedete hodně rychle. Stejně skvělá jsou i světla , ale to platí i o předešlém modelu. Často se my v noci stane, že mě řidiči problikávají, protože si myslí že mám zapnutá dálková světla. Nově přidaly automatické vypínání blinkrů a asistent rozjezdu do kopce, taková drobnost ale potěší , jen by mohl držet trochu déle po chvilce se vypíná a když stojíte v kopci na červenou tak musíte pokaždé promáčknout brzdu. Vyhřívání heftů je o moc lepší a účinnější než u předešlého modelu. Na 3ti stupeň to už pálí i přes rukavice. Sedlo se taky povedlo i 900 km v kuse jsem přežil v pohodě. Brzdy jsou excelentní. Mám bezklíčkové otvírání víčka nádrže a je to supr ,funguje výborně. Elektronický podvozek žehlí nerovnosti jedna báseň, jen proti předešlé multici se mi zdá menší rozdíl mezi režimy. Jezdím na touring a v zatáčkách přepínám na sport. Urban vůbec nepoužívám. Motorka i v dešti drží jak přibytá. Displej se moc povedl je přehledný a krásně čitelný i když na něj svítí slunce. Propojil jsem motorku s aplikací od ducati a je supr sledovat kolik jste měly náklon, max. rychlost atd. Jediná věc my trochu vadí. Ve vyšších rychlostech když motorku hodně vytáčíte jsou vibrace větší než u předešlého modelu a plyn je trochu ucukanější v nižších rychlostech. Ale to jsou jen drobnosti, je to skvělá motorka.

Gemil
Gemil napsal 31.05.19 v 21:32 10b.

Taliján
Taliján napsal 12.03.19 v 21:36 10b.

Krásná a nemusí být pořád jen červená. Ten motor bych chtěl taky zkusit, asi domluvím testovací jízdu až bude trochu počasí.

CB1000R
CB1000R napsal 29.01.19 v 10:56 10b.

Moc moc hezká motorka!
Design oproti minulé generaci téměř identický, ale možná absence designových změn je dobře
Ať dělá radost a jsi spokojený

skalnicek
skalnicek napsal 28.01.19 v 23:44

no chtěl jsem tím říct, v zavislosti na predchozi větě, že to není v dešti žádná zaludna bestie aby člověk musel jezdit na režim urban.

2lizard
2lizard napsal 28.01.19 v 23:23 1b.

"Motorka i v dešti drží jak přibytá"??? Takže se Ducna v dešti nerozjede, Afrika rezne, no to s těmi "novými" moto pěkně začíná