Yamaha XT 660 X (2005)

Vlastník Nejček
Vloženo 23.1.2019
Aktualizováno 22.3.2019

Mám rád originální věci, které nikdo nemá a to samé je pro mě i motorka. Xtéček v okolí jezdí mraky... proto jsem volil vlastní úpravu barev, abych se odlišil od ostatních a byl originální.

Suzuki DR-Z400 SM: Na XT jsem měl dobré recenze od kamaráda který ho měl a mě se také nejvíce zamlouvalo.

První dojmy - Jelikož jsem již od 16 let měl Yamahu TDR 125 ( 17kw), tak jsem měl na motorce relativně dost skušeností. samozřejmě netvrdím že to byla jedinaá motorka na které jsem kdy jezdil. U nového XTX mě především překvapila oobratnost stroje, vzhledem k tomu že váží okolo 180 kilo, jsem čekal že to bude méně obratné než lehčí supermoto.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro denní i víkendové jezce. Pro ty kteří chtějí zažít na motorce mnoho zábavy a nechtějí se nechat rozházet mírným větrem. --- Dle mého názoru je XT vhodné i pro začínající jezdce... i pro ženy. Jen je třeba brát na vědomí to, že jelikož je to jednoválec tak je víc ucukaný.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti oxford, Alarm SPY a laděné výfuky creptus

Všechno to začalo tím že jsem si v 16 letech udělal papíry na 125ccm. V té době jsem věděl že nechci vyloženě silniční motorku, ale nějaké cestovní moto... Po té jsem hledal a hledal a koupil jsem si Yamahu TDR125 (2T). V té době jsem ani nepřemýšlel nad tím jestli chci 2T nebo 4T.
Po krátké době co jsem TDR měl, mě začala trochu trápit spotřeba, jezdil jsem průměrně za 6-7 litrů což mi celkem lezlo do výdajů + olej do benzínu. Přitom kamarádi měly 4T, které jeli obdobně (o něco línější) ale za míň a měli lepší zvuk...

Už v té době co já měl 125ccm, tak kamarád se kterým jsme sem tam někam vyrazili měl prá XT660X, které se mi moc líbilo. O té doby jsem se začal zajímat o supermoto a měl jsem jasno v jakém stylu bude moje další motorka. Nevěděl jsem jestli to bude přímo XT nebo něco jiného, ale věděl jsem ,že to bude supermotard. :)

V 18 letech jsem si udělal rozšíření na A2, prodal TDR a začal shánět nový stroj. Ve finále jsem se rozhodoval mezi Suzuki DRZ 400 SM a Yamahou XT660X. Jelikož jsem chtěl silnou motorku pro denodení použití, na které budu často vozit baťůžek (více pohodlí), tak jsem se rozhodl pro XT. U této motorky se mi líbilo že je mohutnější, pohodlnější a i když je o dost těžší jak DRZ tak výkonem váhu přebíjí.

Pro moje současné XT jsme s kamarádem vyrazili do Náchoda (cca 250km) a jelikož se mi líbilo, tak jsem ho koupil. Bylo v pěkném stavu, najeto mělo 22.800km, jedinné - které mělo byla neoriginální UFO maska viz foto.

Po 1. sezóně jsem se pustil do úprav celého vzhledu motocyklu. Na bazaru jsem si sehnal originální masku XT (2010), nechal přešít sedlo, vyrobit polepy a přestříkat všechny plasty dle návrhu na modro - bílou barvu. Viz Foto

Mám rád jedinečnost mezi ostatními a to i na motorce.

---

Co se týče jízdních vlatností motocyklu - není to žádný závodník. Motorka se nejlépe cítí v proměnlivém prostředí... zatáčky - rovinky nebo město... na dálnicích a rychlostních silnicích požitek nenajdete. Cestovní rychlost je okolo 130km/h max, maximální rychlot co se mi podařila vytáhnout je 170 km/h.

Pokud vás láká jízda po zadním a pod... JDE TO! Na 1 za plynem, na 2 přes spojku a dále dle zkušeností řidiče...

S nějakým delším cestováním doposud nemám zkušenosti, ale znám lidi co na něm jezdí do zahraničí a chválí si jej. Dle mě pokud se s ním vydat na delší cesty, tak zaivestovat a pořídit Gelové sedlo a bude to top.

Spotřeba: Tankuji palivo VERVA 100 (nebo jiné prémiové pohonné hmoty pokud není v dosahu Benzina) a pohybuji se se spotřebou i ve dvou do 5 litru i ( jezdím dost z ostra). Na dálky se pohybuji do 4,5L.

josefíno
josefíno napsal 28.01.19 v 09:43 10b.

Tvé designové hrátky mají mých plných 10 bodů. Máš to skvělý...

rascal33
rascal33 napsal 27.01.19 v 20:22 10b.

reddevil666
reddevil666 napsal 27.01.19 v 09:42 10b.

Hezky jsi ji doladil oproti tomu jak jsi ji přivezl. Krásný jedinečný kus. Deset bodů jasných.

jirkouš
jirkouš napsal 25.01.19 v 09:29 10b.

Moc pekny

Hříbek
Hříbek napsal 23.01.19 v 17:46 10b.

Peknej kousek povedla se