Honda VFR 800 (2009)

Vlastník FirF
Vloženo 21.1.2019
Aktualizováno 22.1.2019

Nádherný zvuk (pokud máš laďáky) a bílá metalíza s kombinací černé.

Yamaha FZ6 Fazer: Uslyšel jsem V4 a bylo vymalováno.

První dojmy - Vysmátý jak lečo.

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy, originální lešení na kufry.

Již rok dopředu jsem vymýšlel, co si koupím jako dalšího. Doteď jsem měl naháče a chtěl jsem něco jiného něco, co bude mít kapoty, kufry, čtyřválec a po poslední zkušenosti ABS. Tím se výběr docela zúžil. Zprvu jsem si myslel že půjdu do FZ6. Cena byla více než přijatelná, ale i tak jsem hledal dál abych měl z vícero strojů na výběr. No nakonec jsem našel VFR 800 a u toho i skončil, protože poté co jsem uslyšel V4, tak nic jiného jsem již nechtěl. Já vybírám bike podle zvuku. 😉 Jenže všechno má své plusy i mínusy a tady jsem viděl jeden velký mínus – hmotnost. Těch 240 kg no :D moc se na to netvářím doteď, ale řekl jsem si, že to zkusím.

Jak se čas blížil, tak jsem víc a víc sledoval bazar a hledal ten správný kousek s tím co chci. Nakonec se zadařilo a jeden se objevil. Samozřejmě až někde přes půlku republiky, ale co se dá dělat. Vzal jsem strýca a už sa frčelo. Všechno nakonec dopadlo dobře a po vybíleném účtě se mohlo jet dom. Papíry jsem na to ještě neměl tak na tom jel stréc. Říkal že pojede pomálu. V překladu – za prvním kruháčem v Mladé Boleslavi ho už nikdo nikdy neviděl, až potom doma. 😁

Nyní mám naježděno ani 1200 km a jsem vesměs spokojen. To, co jsem od toho chtěl tak jsem i dostal. Na minulé moto mě extrémně štvaly krátké převody. Tady jsou hezky dlouhé. Dále mě kapoty sedí víc jak naháč a celý styl silničních cesťáků mě baví. Někteří si stěžují na VTEC, já jsem s ním spokojen. Možná je to tím, že mám ročník 09, který by měl mít elektriku po revizi (ale nevěřím tomu) a upravený přechod VTECu. Kopanec je trochu cítit, ale já si ho užívám. Aktuálně vymýšlím co s tím dál. Zvuk s origo výfukama není nic moc, ani pod vlastním zadkem to není slyšet. Tudíž jsem hledal, dlouho hledal a našel. Na Roads Italia (Scarichi moto) mají dobré ceny s homologací, jenom nemají montážní sadu na VFR, takže ještě musím pořešit jak to tam dostanu.

Kolem a dokola jsem nadmíru spokojen a těším se na nějaký pořádný výlet.

Po stránce údržby jsem vyměnil chladící kapalinu, dále budu dělat olej a podívám se i na ventily (poté co jsem viděl manuál tak doufám že to nějak udělám). 😂

BranoVFR
BranoVFR napsal 23.04.19 v 20:54 10b.

Fest pekná mašina. Uži si ju

Taliján
Taliján napsal 26.01.19 v 18:56 10b.

Krásná V4. Sdílím tvoje nadšení.

Bonk
Bonk napsal 26.01.19 v 18:46 10b.

Krasotinka a V4

5157
5157 napsal 24.01.19 v 07:26 10b.

Nádhera v té bílé v-tec je super.Mám laďák ixil na svém vfr a předtím zvuk s originálem nic moc, ale teď je db killer pořád pod sedlem a teď luxusní svezení

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 22.01.19 v 15:56 10b.