Gilera Nexus 500 (2007)

Vlastník Bery_Wayfuck
Vloženo 17.1.2019
Aktualizováno 4.11.2022

Maxi skůtr se sportovnímy rysy, velmi povedený model s osvědčeným motorem.

První dojmy - Sportovní pojetí a design Gilery Nexus/Aprilia SR MAX300 mě zaujal už před několika lety. Sluší ji balónové pneumality 120/70 r15 a 160/60 r14, jen ten zadní 14 palcový ráfek je vážně málo. Pěkná je i palubní deska s dostatečným množstvím informací, jen venkovní teplota mi trochu schází. Chladnější počasí mi nevadí. Na hmotnost skůtru se dá zvyknout.

Motorku bych doporučil pro - Nexus je vhodný na dojíždění např. do zaměstnání kolem 50km a pak i jako náhrada klasického motocyklu. Nejlépe se cítí na rychlých, kvalitních komunikacích.

Doplňky na motorce - Vysoké turistické plexy Givi, Top case Givi 47 l.

Při manipulaci na místě je znát provozní hmotnost 223Kg, ale po rozjetí už je to v pohodě. Hmotnost se projeví i při brždění a na začátku rozjezdu. Jakmile je motor v točkách tak pěkně peláší a s novým řemenem při zalehnutí to dá až 180Km/h a tam konec trápení zastaví omezovač. Trochu se jí musí pomoci do náklonu, ale není problém si ji rozhodit škrtnout podvozkem. Proto jezdím stále s vytaženým podvozkem na maximum a pružinou nastavenou na větší předpětí. Hned od koupě zlobilo benzínové čerpadlo, ale ne nějak moc. Jednoho dne se však odporoučelo uplně. naštěstí se nemuselo kupovat celé nové, ale vyměnit se jen motorek čerpadla asi za 13 stovek. další závada byla na jednom z předních brzdičů. Přestal chodit pístek, kousl se a tak jsem je rozebral. Rovnou proběhla vyměna desek, brzdovky a bylo po problému. časem jsem pořídil vysoké turistické plexy Givi, ale vrátil jsem se k původnímu nízkému. Místo pod sedlem ni nestačilo a tak jsem vybral sice drahý, ale rozhodně nejkrásnější typ kufru od Givi, který se velice hodil ke skůtru. Trochu mi vadila všude přítomná černá a to vyřešily barevné polepy plastů a kol. Skůtr je vhodný na rychlé přesuny po státovkách a vůbec se nemusíte bát přesunu po dálnici. Ve 130km/h je motor naprosto v klidu. Sedlo je velkorysé pro oba, jen mám pocit, že trochu sklouzávám do předu. Poloha na nohy je dobrá, jen ve městě při manévrování je potřeba mít nohy v dolní poloze, protože kolena překáží řídítkům. V pražských stojících kolonách při proplétání začíná ztrácet oproti menším a lehčím, kratším skůtrům, jako je například mé PCX (najeto 78.000Km za 5 let) Má s čím srovnávat. PCXo na plnej knedlík žralo 3,1 l./100 km, Nexus si při při velmi svižné jízdě vezme cca 5 l./100 Km. V jednom je cestovaní úplná sranda a je dostatek místa na připevnění zavazadel, ve dvou to na větší dovolenou úplně není. Pětikilo dva pasažéry dává levou zadní a spolujezdec sedí o kus výš a to mluvím o pěkné výšce nad vozovkou, na to že se jedná o skůtr. Pružina se dá snadno našponovat pod sedlem pomocí klíče a jak jsem již psal, zadní korekci podvozku vozím na max. Podvozek nerad nekvalitní vozovku. Parkování na chodníku je otázkou zvyku a občas to chce trochu zabrat.

Bery_Wayfuck
Bery_Wayfuck napsal 08.03.21 v 17:31

Ahoj a děkuji za komentář. Polepy jsem sehnal a objednal na ebay. Držím palce. Bery

ROBERTFOX1
ROBERTFOX1 napsal 08.03.21 v 17:07 10b.

Moc se mi líbí polepy,kde se dají sehnat ty polepy? díky

speroure
speroure napsal 24.01.19 v 22:25 10b.

100 lidí, 100 chutí! Mě se ty žluté polepy líbí I ten kufr je krásný! Přeji mnoho km v sedle

Milan1963
Milan1963 napsal 17.01.19 v 10:54 10b.

Ty polepy se mi moc nezdají, ale nakonec...jinak podařený skútr, 10 bodů.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 17.01.19 v 07:53 10b.

Krááása