BMW S 1000 XR (2017)

Vlastník Nien
Vloženo 16.1.2019
Aktualizováno 30.9.2020

Motorka pro rychlé cestování. Můžete jí vzít na okruh nebo nacvakat kufry a vyrazit do Alp.

BMW R 1200 GS: Asi se k ní časem vrátím ale teď chci ještě něco agresivnějšího.

První dojmy - Do 6 tis. otáček poklidná společnice na dlouhé cesty. Poloha za řídítky je velmi dobrá. Jakmile se přesunete do druhého pásma otáček, už to chce mít v hlavě srovnané. Superbike se nezapře.

Motorku bych doporučil pro - Pro chlapy co zjistí, že na GSo je ještě čas. Pro lidi co mají rádi rychlost. Pro motorkáře, kteří to mají v hlavě srovnané a mají už něco najeto.

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič, nástavce pro zvýšení řídítek, napojení navigace TomTom rider.
Dokoupeno, originál tankvak, originál boční kufry. Rozšíření bočního stojánku. CNC padáky na motor. Rozšíření zrcátek SW motech. (konečně v nich něco vidím)

Po XRku jsem pokukoval přes rok. Jakmile se vyskytla příležitost vyzkoušet si ji během akce Roadshow - BMW MOTORRAD bylo rozhodnuto.
Moje předchozí motorka (GS) má potenciál výborného společníka na dlouhých cestách, kde nemusíte řešit povrch cesty. Umí všechny dobře. XR brát např. na šotolinu je podle mě nesmysl. Zato na zpevněném povrchu vám ty emoce naservíruje přesně jak si budete přát. Motor ze superbike, QuickShifter, Brembo brzdy a Dynamic ESA, jsou zárukou radosti.

Aktualizace - 1500km odjeto.
Naprostá spokojenost.

2019 - najeto cca 5,5 tis. km.
Pláště - Pirelli Angel GT
Pravidelný servis BMW motorrad Ostrava.
Baťůžek si stěžuje na vibrace do stupaček. Bohužel tam jsou, hlavně kolem 5500 otáček. Pro řidiče ale nic dramatického.

2020 - najeto cca 7 tis. km.
Pláště - Pirelli Angel GT 2
Velký servis BMW motorrad Ostrava.
Motoškola na okruhu v Brně.
Výlet Rakousko (Grossglockner, Nockalmstrasse, Goldeck, Malta Hochalmstraße)

CB1000R
CB1000R napsal 08.11.19 v 15:21 10b.

Tahle barevná kombinace je moc hezká. Stejně jako celá motorka

Nien
Nien napsal 23.01.19 v 17:37

Pánové díky za pozitivní ohlasy.

Brukev
Brukev napsal 23.01.19 v 15:01 10b.

Tohle je krásná barevná kombinace ... super stroj.

Krleš70
Krleš70 napsal 18.01.19 v 18:50

No, krasavice to je, o se musí uznat. Tak ale hlavně opatrně. Přece jen už je to krapet divočák a ty taky
No a kydyby jsi potřeboval proškolit co a jak ohledně sekundárního převodu, kup lahev, dojdi do garáže a my ti vše okolo řetízku vysvětlíme. I nýtovačku máme.

biosák
biosák napsal 16.01.19 v 20:44 10b.