Kawasaki Versys 650 (2011)

Vlastník Fiiiik
Vloženo 7.1.2019
Aktualizováno 4.2.2019

Pohodlná motorka na cestování v jednom. Motor má velmi zábavný "fun faktor". Je legrace s touto motorkou vlnit zatáčky, ale umí i lehký Off-road.

Suzuki DL 650 V-Strom: Připadala mi jako velký parník ve srovnání s Versys-em 650.
Honda XL 650V Transalp: Nepadli jsme si do oka. Hlavně oproti Versys-ovi mi připadal Transalp takový nějaký retro a motor neměl takový \"fun faktor\" jako Versys.
BMW G 650 GS: Na mě moc vysoká a nestačili mi na ni v tu dobu dukáty.

První dojmy - Sedla mi dobře hned na první svezení oproti konkurenci. A to jsem předtím nikdy na velký motorce neseděl. Moje poslední jízda byla krom papírů cca skoro 20 let zpátky na 50ccm Simson :).

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele na větší vzdálenosti, pro lidi kteří chtějí jezdit do práce na motorce (spotřeba kolem 4l /100km), pro zábavné ježdění kolem komína

Doplňky na motorce - Deflektor plexi, mlhová světla "angel eyes", rošíření bočního stojánku, tuningový výfuk (s homologací), vyhřívané hefty, kryty páček, CNC páčky (brdy a spojky), dvojhlasná famfára místo "mík mík" klaksonu se strašným zvukem.

Motorka mě baví svým hravým motorem a tím že není "parníkových" rozměrů je s ní radost jezdit v zatáčkách. Na to že je to cenduro - zábavný motor. V jednom v pohodě stíhám v partě s klukama co jezdí Hondu 1000, a Yamahu JFR 1300. Krom rovinek kde mi dají na prdel nemám problém držet krok. Ve dvou je ale Versys již znatelně udýchanější - při svižnější jízdě ve skupině.
Lehký off-road není problém. Měřím 172 a výška sedla mi nedělá problém. Dosáhnu oběma nohama patama na zem. Motorka není snižovaná.
Za mne na cestování dobrá volba. Nejdelší nájezd cca 830 km v kuse. To už jsem cítil trošku prdel, ale jinak v pohodě. Za to kluci už z motorek (výše zmíněných) padali.
Jestli se s ní dá cestovat? Ano dá, viz fotky ... :) ... je to spolehlivá motorka se kterou jsem neměl nikdy problém.

pega
pega napsal 19.04.20 v 05:50 10b.

Taky jsem ho sedlal(sice starší) a 100% spokojenost

mari
mari napsal 21.01.19 v 21:20

pěknej, dobře vybavenej kousek jen se nauč fotit motorku i z druhý strany, ať můžeme obdivovat i ten laděnej vejfuck...

hergod
hergod napsal 12.01.19 v 07:17 10b.

Herejk
Herejk napsal 10.01.19 v 19:26 10b.

Máš Versyse ...
Máš hadry RST ...
Máš opěrku zad ...

Máš 10 bodů

Streader
Streader napsal 10.01.19 v 15:30 10b.

Super