Harley Davidson XL 883L Low (2010)

Vlastník Zwei
Vloženo 4.1.2019
Aktualizováno 16.11.2021

Můj první Harley-Davidson,který pro mě znamenal předstupeň na větší.

První dojmy - Pocity jsem měl tak jako každý,kdo si sedl poprvé v životě na větší objem než 350 kubíků.Měl z Haryka respekt,miloval jsem na něm zátah od spodu a sílu.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka,menší postavu,ženu,ale stejně tak si Sportíka dokáže užít jezdec,který zná limity své a motocyklu. Za rok jsem s ním najel 6500 km bez závad.

Doplňky na motorce -

První jízdu jsem jel v křeči,Haryk jel nad moje očekávání výborně a dnes jsem rád,že jsem začal právě Sportsterem.Zpočátku jsem bral jako velké plus,že na Sportíku nebyly předkopy,připadali mi takové nepraktické.Až postupem času jsem na předkopy uzrál a pochopil jsem,že na dlouhé cesty jsou velkou výhodou.Člověk se tak neunavil a je to prostě pohodlnější,až na ty díry,to zase odnášejí záda a nedá se stát ve stupačkách.
Ovladatelnost bych hodnotil díky menší váze dobře,se spolujezdcem je to už horší,ale záleží jaké je pro spolujezdce sedlo a zda má opěrku,aby se stále nemusel spolujezdec jezdce držet jako klíště.
Vzhledem k tomu,že se v mém případě jednalo o Sportíka LOW,to znamená nejnižšího ,bylo i pérování na hraně snesitelnosti, pro krátký zdvih předku i zadku,tady bych chtěl podotknout,že nechápu ježdění na hardtail bobber ,to musí být maso!
Cestovat se na Sportíku dá ,ale je to v rámci možností a výdrže každého jedince.
Pokud bych si měl někdy ještě koupit Sportstera dal bych přednost Sportsteru XL 883R,nebo XL 883C Custom s přihlednutím na kvalitní tlumiče.

Sportík po roce prodán a vystřídán dynou Fat Bobem.