Romet Pony (1988)

Vlastník Travexr
Vloženo 2.1.2019
Aktualizováno 25.4.2019

Poník není motorka. Poník je zesilovač zážitků. A do cirkusu pro medvědy se taky hodí.: #mylittlepony #myśliwiecautostrady

První dojmy - Hledal jsem ponyho dlouho, nakonec jsem ho náhodou našel ve vedlejší vesnici. Tři roky jsem ho vozil ty dva kiláky domů. A teď je konečně v garáži. Shnilej je míň než jsem čekal, nevrčí, je celej bolavej a rozviklanej.

Motorku bych doporučil pro - pro hračičky a pro ty, co nikam nespěchají

Doplňky na motorce - Žádné, není důvod. Možná časem zrcátko

Pořízen čistě z nostalgických důvodů. Taky byl levnejší než lego technic - prostě lepší hračka. Venku začalo sněžit, takže správný čas na kompletní rozebrání. Uvidíme na jaře.

Po necelém měsíci je rozebráno. Poškozených nebo vadných dílů se našlo víc než dost, ale při ceně nových dílu v Polsku to není problém. Objevil jsem další výhodu tohoto stroje, naučíte se díky němu polsky.

Dva měsíce od nákupu zahájeno skládání. Hlavně nic neuspěchat. Romet je stroj času, vrátí Vás zpátky v čase. Žádný díl (nový) nepasuje na první dobrou, vše je řeba dopasovat, vylepšit, prostě jakkoliv upravit. Ale takhle to v době vzniku stroje bylo.

Poskládat motor (mám k dispozici dva skoro kompletní) bylo nakonec menší peklo. Opět nic nepaasuje na první dobrou. Nová klika je levná, ale taky o kus delší. Například. Snad jen válec s pístem od Almotu pasoval dobře.

Motorka je skoro komplet a vesele vrčí. Čeká už jen na čalouníka, až dodělá nový potah sedačky.

Hotovo. Konečně. Nový karburátor sice nefunguje jak má, ale to se vychytá. Předstih bude třeba poladit. Dojet na normalni motorce do Rumunska je fajn. Dojet na poníkovi od baráku ke hřbitovu je dobrodružství. A dojet do vedlejší vesnice je uplně nejvíc dobrodružství. Jede to pomalu, do kopce skoro vůbec. Dvoutaktní zvuk je krásný a modrý kouř voní. Děti se smějou a mávaj, maminky občas taky. Obyčejní motorkáři se diví, co to potkali. Chlapi před obchdoem se se mnou dávají do řeči. Jen řidiči aut tomu nerozumí. Asi jim na silnici malinko překážím. A víte co? Život není jen o rychlosti.

JoJéňa
JoJéňa napsal 14.09.23 v 09:48

zdravím také jsem tento stroj nedávno našel na internetu a ze zajímavosti koupil jen jsem se chtěl zeptat prý na tom má byt SPZ ? Vy jezdíte bez ? Máte jen pojistku zaplacenou na číslo rámu díky za info Jenda ať to jezdí

p.epanica
p.epanica napsal 04.01.19 v 18:11 10b.

Umělecké foto ...