Jawa 350/362 Californian (1972)

Vlastník Tom-Tromso
Vloženo 15.12.2018
Aktualizováno 8.1.2019

Californian vyvezena v roce 72 do Norska

První dojmy - Californian jsem mel doma jako prvni "velkou" motorku. Kdyz byla prilezitost tak jsem si ji musel poridit i v Tromsø. Hlavne na koukani...

Californian je pekna motorka a kdyz se tu objevil kus v originalnim stavu (vyjma laku), tak jsem ji "musel" mit.
Kdyz nic tak ze sentimentu a moznosti tu obcas ukazat starou a peknou Jawu.
Je to vyvozni verze pro evropu (28k) dodana v roce 72 primo do Norska.
Minuli majitel odstranil blinkry a odpojil oilmaster. Jinak se mi vse sevi originalni a v poradku. Motorka jede jak ma, netece...
Jestli bude za par let cas a chut tak ji mozna vratim do puvodnich barev i kdyz i ted to neni spatne.

Tom-Tromso
Tom-Tromso napsal 08.01.19 v 21:45

Targus:
Taky jsem dosel k zaveru, ze se mi takto jednoduse barevna/ stribrna libi. Ten kus ma za sebou nejakou historii a mozna neni nutny ji hned menit. Jen jsem si musel trochu zvykat. V CR jsem mel cervenou cernou, vic podobnou puvodni barevnosti. V dohledne dobe stejne nemam cas ani chut se do niceho na ni poustet, dokud vse funguje jak ma tak na ni rozhodne nebudu sahat.

Tom-Tromso
Tom-Tromso napsal 08.01.19 v 21:39

Ad. Dolin:
Ano u Tromsø se Tirpitz potopil a je tu male muzeum. Podle mne nic kvuli cemu by stalo za to jet pres pul sveta (je to male a amaterske), ale kdyz uz tu clovek je tak to stoji za to se podivat.
Kdyby se sem nekdo na motorce vypravil, tak se staci ozvat, rad se projedu, pokecam i pomuzu, kdyby bylo treba.

Targus
Targus napsal 22.12.18 v 23:59 10b.

Dávám 10 pod podmínkou, že na to nešáhneš a nebudeš ji prznit nějakým pitomým lakem.
Tohle je naprosto skvělý kousek!!!
Samozřejmě gratulace k nabytí a taková maličká závist z nejmenovaného českého filmu:
"To se ale umí někdo narodit!!!"

Dolin
Dolin napsal 17.12.18 v 13:00 10b.

Paráda!
V tom městě, nebo tedy poblíž je i muzeum nemeckého bitevníku Tirpitz ne?

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 16.12.18 v 13:01 10b.

Zdar. Je nadherna . Jestli Ti to nevadi, tak mi napis, kolik si tady u nas za ni dal. Nekdy se koukam na Finn, ale Jawa (nejaka normalni) se ukaze jednou za uhersky rok. Jen at Ti dela radost.