KTM Duke 390 (2015)

Vlastník ferda99
Vloženo 4.12.2018
Aktualizováno 3.9.2019

Super hravá, lehká motorka pro začínajícího jezdce nebo na každodenní ježdění.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník)

První dojmy - WOW efekt se konal, když sem jí viděl, když sem se na ní poprvé posadil, když sem se poprvé svezl, když sem platil první servis,... Pro DUKA jsem se rozhodl ve svých 27 letech ( jaro 2018), kdy jsem několik let jen tak jezdil do práce na čínské 125tce. Kvůli dostupnosti servisu připadala v potaz jedině KTM ( mám servis 300m od domu..) . Po cca měsíčním brouzdání inzeráty jsem objevil krásný kousek - s nájezdem 3500km ve Vrbovce. Hned jsem vyrazil, a druhý den si moto vezl domů. Ze začátku jsem si trošku zvykal na posez - jelikož jsem jezdil na ,,custom" motorce, a naháč byl pro mne něco nového. Ovšem prvních 10 kilometrů, a bylo ,,zvyknuto".. Popravdě si nedokážu představit, že bych moto otestoval nějak víc, než se mi tuto sezonu ( 2018) podařilo. Začalo to každodenním ježdění do práce - 45 km tam, 45km zpět. Pak následovalo 14 dní dovolené - první týden sem duka protáhnul sám - Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Itálie.. a druhý týden Rakousko s přítelkyní. Hned za první sezonu najeto téměř 10 000km. V půlce dovolené,pří otočce do ČR pro přítelkyni jsem nechal v RaceTool vyměnit olej, jelikož jsem nečekal, že budu tak jezdit :) Včetně zadní gumy. Gumu jsem si vyměnil sám, a za olej,filtry, práci,.. 1600 kč.. to i na tu čínu byla výměna oleje dražší.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce, popř pro lidi jako jsem já. Výkon až tolik nepotřebuju, stačí akcelerace. S Dukem se pohodlně nechá jet 130 uplně všude, i ve dvou.

Doplňky na motorce - Topcase + držák na něj
Na boční brašny jsem si sám vyrobil podpěry - otestováno více než 6000km s nimi. Vše ok :)
Nepatrně vyšší plexi

Stroj sem vybral kvůli blízkému servisu KTM.
Nájezd za sezonu 2018 byl téměř 10 000 km - většinu z toho sám, několik set km se spolujezdkyní.
Motorka je jako doma na klikatých okrskách. Nejlíp se zachovala na spousty motorkářům opovrhovaném Grossglockneru. Hbitá, mrštná potvora, která dokázala divy..
Projel jsem zatím na motorce Rakousko ( Grossglockner)

Slovinsko ( okolí Krajnske Gory), Chorvatsko ( Plitvická Jezera), Itálii (Benátky, Lago di Garda..)

Někdo na mě koukal jak na exota, že na takové motorce cestuji. Popravdě, jelikož jsem kluk, co vyrůstal na vesnici, a na 2rychlostní babetě dokázal vyrazit na týdení vandr, tak cestování na DUKEovi je pro mne pohádka...

Jediné co po těchto kilometrech můžu vytknout, je tvrdost továrního sedla - víc jak 400km za den se na něm nedá. Přes zimu si udělám radost, a nechám si ho přešit.

Jinak k motorce nemám jediné negativum.. ikdyž, jedno jo - prasknul mi šroub, který drží kryt výfuku, ale už se to opravuje.. popravdě, s tímto nájezdem, a toto jako jediná ,,závada" mi přijde víc než perfektní.

Matess727x
Matess727x napsal 02.06.19 v 23:19 10b.

Pěkná recenze.

JACOBO25
JACOBO25 napsal 07.01.19 v 17:15 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 05.12.18 v 09:35 10b.

biosák
biosák napsal 04.12.18 v 19:29 10b.