BMW S 1000 R (2018)

Vlastník stojaspalka
Vloženo 4.12.2018
Aktualizováno 4.12.2018

BMW víkendy

Vloženo: 04.12.2018, Uskutečněno: 10.07.2018, Stav tachometru: 5000 km, Zhlédnuto: 16x

Letošní léto jsem měla neskutečnou možnost vyzkoušet si tři modely od BMW, přes jednu nabídku "něco za něco" od jednoho českého prodejce BMW. A byla to pecka.
Báwa jsem mohla vyvézt pouze po ČR, ale to ničemu nevadí .. i u nás je přece plno pěkných míst :) Začalo to nejmenším GSem, pak litrový naháč a 750 GSo.

BMW G 310 GS
S tímhle prvním báwem jsem se vydala z Prahy směrem na jižní Čechy a nečekala jsem, že mě tak chytne. I když to je jen třístovka, tak oproti mé tehdejší Ninje 250, jelo výborně, zrychlení fajn a i maximálka byla trochu jinde. Tohle GSo je fakt pohodlné, obratné.. i ve městě se s ním jezdilo dobře :) A jako bonus - vůbec nevypadá, že je motorově tak malé :) I pár lidí na benzince si myslelo bůh ví na čem to nejezdím :)

BMW S1000R
Když jsem si jela pro tenhle model, tak se přiznám, že jsem byla celkem nervozní. Na takovém děle jsem seděla jen jednou při rozšíření řidičáku na neomezené A a tak jsem měla vážně respekt. Navíc už je to přeci jen těžká motorka, široká apod. Všechen tenhle stres ale ze mě opadl při prvním sednutí. Skamarádili jsme se celkem rychle, ovšem chvilku jsem jela v koloně a najednou bylo přede mnou několik metrů místo, tak jsem přidala plyn, že auto přede mnou dojedu a ono to přidání plynu nebylo tak něžné, tak jsem myslela, že z té motorky málem spadnu :D .. pak už jsem si dávala pozor a to zrychlení bylo neskutečný - člověk při odbočování z vedlejší silnice doleva téměř nemusí řešit, jestli zprava někdo jede, protože během několika sekund jede víc než je nejvyšší dovolená rychlost na českých silnicích.. jak nic. OMG.. prostě dělo :) co víc! Tohle Báwo jsem pro změnu vzala z Prahy na moji rodnou jižní moravu - mám to tam ráda a taky k tak pěkné motorce se hodí pěkné pozadí (na fotkách, co jsem musela po cestě fotit .) ) Celkem jsem na ní najela přes 600 Km a pamatuju si, že to stálo kolem 1500Kč, což není tak přívětivé jako u přechozího modelu, kde to vycházelo skoro korunu na km :D

BMW F 750 GS
Poslední model byl zase GSo, ovšem tentokrát větší ségra :) Musím uznat, že na pohodlnější motorce jsem asi nikdy neseděla (ale neberte to tak vážně - zas na tolika motorkách jsem nejezdila :D ).
Tohle báwo jsem vyvezla zase jinam - do Krušných hor (protože jsem hlavně chtěla na Rolavu - chátrající továrnu, která je nyní volně přístupná). Volba téhle motorky na krušné silnice Krušných hor byla super - nic jsem nepřenastavovala a i tak jsem téměř o žádné díře v silnici nevěděla :) Upřímně po vrácení téhle motorky jsem vážně začala uvažovat o něčem takovém - je jen škoda, že tyhle novější GSa se nedají sehnat trochu levněji. Ty stará nepočítám - předpokládám, že to není tak ono a taky se mi moc nelíbí (no jo, žena... :D ).
Prostě tahle motorka pro mě (která ráda cestuje) má vše - je pohodlná, jede dobře a ještě pěkně vypadá :)